Překvapivé: Hewlett-Packard se usmiřuje s Xeroxem

Soudní spor, který vypadal na léta, překvapivě skončil - a tím, který ustoupil, byl Xerox.
Hewlett-Packard oznámil, že dosáhl dohody a mimosoudního vyrovnání s firmou Xerox, kterou žaloval za porušení autorských práv. Dohoda znamená jednoznačný ústupek Xeroxu – ten potvrdil, že změní balení svých spotřebních materiálů (cartridge pro laserové tiskárny) tak, že nebudou obsahovat výrazy „LaserJet“ a příslušné číselné označení. Hewlett-Packard žaloval Xerox již v roce 1997 za to, že jeho spotřební materiály pro LaserJety byly baleny i marketovány tak, že to vyvolávalo dojem, jako by šlo o „autorizované“ cartridge od HP.

Živě komentuje: tato copyrightová válka hrozila dlouhým trváním i zuřivostí. Obě strany na sebe nyní pohlíží jako na největší konkurenty v oblasti (zejména) laserových tiskáren, a nenápadné spotřební materiály jsou vlastně jediným ziskovým zbožím v tomto významném byznysu. Zatímco tiskárny prodávají jejich výrobci v podstatě za náklady, je na spotřebních materiálech (zejména tonery, ale také cartridge) obrovský rabat – a vytížená tiskárna spotřebuje za svůj život spotřební materiál za několikrát vyšší cenu než kolik sama stojí. Překvapivý ústup Xeroxu spíše svědčí o tom, že by soudní při zřejmě prohrál – Hewlett-Packard totiž skutečně velice intenzivně propaguje své cartridge jako „jediné autorizované“ a pokud Xerox vyvolal balením i marketingem (údajně cartridge inzeroval spolu s fotografiemi tiskáren LaserJet) dojem autorizovanosti, pravděpodobně by mu to soud neodpustil.

Váš názor Další článek: Apple: firma si stojí nejlépe za poslední čtyři roky

Témata článku: Hewlett Packard (HP), Pack, Rabat, HP Laserjet, Dojem, Cartridge, Vytížení


Určitě si přečtěte

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

** Apple aktualizoval notebooky MacBook Pro, dostaly nový hardware ** Těšit se můžete na nové procesory a větší paměť ** Cena nejvybavenějšího modelu překročí 200 tisíc korun

Martin Miksa | 97

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

** Microsoft představil nový tablet Surface Go ** Nový model zaujme nízkou cenou, ale schopnostmi zařízení Surface ** Microsoft nepoužil čip ARM, ale klasický procesor od Intelu 

Karel Javůrek | 116

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji