Aktualizace | Hudba, filmy, seriály | Winamp

Přehrávač Winamp se vrací. Tento týden vyjde aktualizace, v roce 2019 nová verze

Přehrávač Winamp se vrací. Tento týden vyjde aktualizace, v roce 2019 nová verze

Multimediální přehrávač Winamp je softwarovým dinosaurem, který na trhu existuje již více než dvacet let. Poslední aktualizaci však dostal před čtyřmi roky a od té doby bylo „ticho po pěšině“. Nyní se opět probouzí k životu a vývojáři s ním mají velké plány.

Určitě nebudeme přehánět, když Winamp označíme za legendu ve svém oboru, kterou znal na přelomu století skoro každý. První verze freewarového multimediálního přehrávače vyšla v roce 1997 a velmi rychle si získala své uživatele. Oblíbený byl jak z hlediska schopností přehrávání hudby, tak i díky podpoře skinů, kterými bylo možné kompletně měnit jeho vzhled.

V roce 2002 získal Winamp poskytovatel internetových služeb AOL, který ho o dvanáct let později prodal společnosti Radionomy. Od té doby na aplikaci takříkajíc „nikdo nesáhl“ a uživatelé se pomalu smiřovali s tím, že verze 5.666 zůstane navždy poslední.

Winamp se probouzí z letargie

Až nyní rozčeřil stojaté vody generální ředitel Radionomy Alexandre Saboundjian. Slíbil úplně novou verzi Winampu, která přijde v příštím roce. Aplikace by měla na jednom místě přinést komplexní posluchačský zážitek, počínaje přehráváním lokálně uložených souborů MP3, přes podporu cloudových služeb, streamovaných internetových rádií, až po vlastní seznamy skladeb.

Klepněte pro větší obrázek
Tento obrázek nyní najdete na oficiální stránce

Cílem je aktualizovat aplikaci pro desktop i mobilní platformy iOS a Android tak, aby poskytovala jednotný zážitek při konzumaci zvuku z různých zdrojů. Saboundjian však odmítl upřesnit, které služby bude Winamp podporovat, ani zda a jak se nová verze integruje se službami, jako jsou Apple Music, Hudba Google, Spotify a další obsahové platformy.

Nová verze již tento týden

Reinkarnace se jeví jako docela dobrý nápad – Winamp používá měsíčně sto milionů uživatelů, přičemž většina z nich je mimo USA. Tato angažovaná uživatelská základna by mohla být silným základem pro novou platformu, včetně mobilní verze.

V tuto chvíli nejsou žádné podrobnosti o tom, jak bude nový Winamp vypadat a nakolik naváže na dosavadní styl. Každopádně tento týden by se uživatelé měli dočkat aktualizace na verzi 5.8, která by měla vyřešit některé chyby a problémy s kompatibilitou s novými operačními systémy. Update také eliminuje všechny placené možnosti, které byly původně nabízeny ve verzi Pro. Zbrusu nová verze 6 přijde v průběhu roku 2019.

Diskuze (25) Další článek: Jeff Bezos: „Armádě budeme pomáhat i nadále.“

Témata článku: Google, Windows, Android, USA, Aktualizace, iOS, Hudba, filmy, seriály, Spotify, Winamp, Apple Music, První verze, America Online, Cloudová služba, Verze, Nová platforma, Radionomy, Oficiální stránka, Aplikace, Dobrý nápad, Nová verze, Uživatelé, Platforma, Multimediální přehrávač, Generální ředitel, Reinkarnace


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 60

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu