Přehled užitečných programů uplynulého týdne – 46. týden

Dnešní přehled užitečných programů vám opět nabízí shrnutí všech zajímavých utilit, které jste mohli v 46. týden letošního roku najít na stránkách Źivě. Nechybí tak program pro boj se spamem, kontrolu odchozích a příchozích dat či mnohé další.
Další přehled užitečných programů je zde a tentokráte přináší trojici zajímavých programů – nejprve tak pomůže všem zapomnětlivcům, dostaneme pod kontrolu veškerá odchozí i příchozí data vašeho počítače a na samý závěr se ručně (a stručně) popereme se spamem.

Turborun – zapomínejte bez obav

Program Turborun je určen pro všechny z vás, kteří často a rádi zapomínají a z tohoto titulu mívají problémy najít rozpracovaný dokument či méně využívaný program – stačí si pouze zapamatovat několik písmen z jeho názvu a utilita Turborun vše vyřeší za vás.

„Již při jednoduché instalaci můžete zadat jeden důležitý parametr – spouštění programu při startu systému. Není to však nutné, tuto funkci lze totiž aktivovat i dodatečně, v nastavení programu. To obsahuje čtyři položky. První z nich je Turborun – zde se upřesňuje chování utility při vyhledávání včetně nastavení folderů, které se mají prohledávat. Druhá položka, Keyboard, vám umožní změnit klávesovou zkratku pro otevření programu skrytého v tray oblasti (po instalaci je tato kombinace Win+ů). Pomocí Shell se poté nastavuje již zmiňované spouštění programu při startu Windows a vytváří se jeho ikony na ploše a v menu. Konečně poslední položka se jménem Language je věnována výběru jazyka, popřípadě ke stažení dalších jazykových mutací.“ (celý článek)

Program: Turborun 2.0
Stránky: http://www.turborun.com/
Licence: Shareware
Operační systémy: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP
Download: Živě (751 kB)

Netlimiter – data pod kontrolou

Připojení k internetu s sebou nepřináší pouze radost z možnosti využívat jeden z nejgeniálnějších vynálezů dnešní doby, ale také mnohé nebezpečí, tkvící například v odesílání dat z vašeho počítače (o které se postarají všudypřítomní špióni). Díky programu Netlimiter však budete mít odchozí i příchozí data zcela pod kontrolou.

„Grafické rozhraní programu je poměrně jednoduché a měnit ho lze jen velmi minimálně. Jedinou změnou, kterou můžete udělat, je zobrazit nebo schovat panel Property Windows, který je standardně zobrazen vlevo od hlavního okna programu. V jeho horní části najdete nastavení rychlosti linky pro download a upload. Zde je nutné dodat, že toto nastavení nemá samozřejmě vliv na samotnou rychlost připojení – konkrétně totiž představuje limit pro nastavení těchto rychlostí pro jednotlivé programy. Mimo to můžete zapnout spouštění programu při startu Windows, zjišťování nové verze programu a takzvaný Loopback filtr, který monitoruje IP adresu 127.0.0.1 (používají ji některé aplikace pro interní komunikaci na lokálním počítači). V dolní části panelu jsou potom zobrazeny vlastnosti (Properties), které se vztahují vždy k informacím zobrazeným v dolní části hlavního okna.“ (celý článek)

Program: Netlimiter 1.25
Stránky: http://www.netlimiter.com/
Licence: Shareware, 28 dní, $29.95
Operační systémy: Windows 98/Me/NT/2000/XP
Download: Živě (626 kB)

SpamNullifier – zatočte s nevyžádanou poštou!

Otravný spam zaplňuje e-mailové schránky mnoha z nás a s jeho přibývajícím množstvím roste i potřeba rychlého řešení – chcete-li zatočit s nevyžádanou poštou, můžete vyzkoušet povedenou utilitku SpamNullifier.

 „Po jednoduché instalaci, při které si instalátor vyžádá pouze volbu jazyka (čeština zde samozřejmě není), a prvním spuštění aplikace, vám program sám nabídne vytvoření prvního účtu. Je to logické, bez účtů není co kontrolovat. Bohužel je neumí importovat z e-mailového klienta a tak vám nezbývá nic jiného, než zadat účet ručně. Není to ale nic složitého a zvládne to jistě každý. Poté už je program připraven k práci. Chcete-li změnit standardní nastavení, můžete to udělat pomocí tlačítka Settings nebo volby v Options menu – jsou zde celkem tři záložky. Na první najdete obecná nastavení – má-li se program spouštět se startem Windows, v jakých intervalech má procházet e-mailové schránky, jestli se má vytvářet logovací soubor a další. Druhá záložka je věnována volbám určeným k nastavení chování programu ke zprávám (spamu).“ (celý článek)

Program: SpamNullifier 3.1
Stránky: http://www.spamnullifier.com/
Licence: Freeware
Operační systémy: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP
Download: Živě (3,56 MB)

Diskuze (2) Další článek: Jak si zrychlit počítač?

Témata článku: První článek, Užitečný filtr, Týden, Záda jeden, Program, Poslední položka


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 20


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky