Přehled užitečných programů uplynulého týdne – 42. týden

Další týden je za námi a s ním také trojice nových (a pro vás doufáme) zajímavých programů. Nejprve si tak počíháme na všudypřítomný spyware, abychom poté prozkoumali zákoutí PC a nakonec se také bránili nevyžádaným emailům.
Další přehled užitečných programů je zde a opět přináší trojici zajímavých programů – tentokrát vám nabízíme účinnou ochranu před spyware, možnost otestovat si své PC a zjistit o něm sebemenší informaci a nakonec také program pro kontrolu pošty, který vám pomůže vyřešit otázku nevyžádané pošty.

Webroot Spy Sweeper – počíhejte si na spyware!

Problém internetových špiónů je věčný – a protože se účinnost těchto programů i vychytralost jejich tvůrců stále zdokonaluje, je třeba se účinně bránit. Právě k tomu vám bude nápomocen program Webroot Spy Sweeper. „Nastavení utility je poměrně rozsáhlé. Najdete zde šest záložek. První z nich, Configure, je určena pro výběr oblastí, které budou programem prohledávány. Jedná se o volbu disku, zda se má prohledávat i operační paměť a registry. Dalším parametrem je funkce hledání jen ve známých složkách nebo na celém disku. Na záložce s názvem Schedule se provádí plánování automatického spuštění prohledávání. Záložka Active Shields umožňuje zapnout nebo vypnout štít, který chrání vaši nastavenou startovací stránku v IE, kontroluje cookie a programy běžící v paměti počítače. Další dvě záložky potom definují spyware, který má být vždy zachován, respektive zrušen. Poslední je poté zobrazení produktů firmy Webroot.“ (celý článek)

Program: Webroot Spy Sweeper
Stránky: www.webroot.com/wb/products/spysweeper/index.php
Licence: Freeware
Operační systémy: Windows 98/2000/NT/ME/XP
Download: Živě (2,2 MB)

MiTeC System Information – vše o vašem počítači

Mít dokonalou představu o každém detailu a části vašeho PC je nepochybně neocenitelná schopnost – chcete-li se tedy dozvědět vše podstatné o vašem plechovém miláčkovi, máme pro vás řešení jménem MiTeC System Information. „Instalace programu potěší jistě všechny odpůrce této procedury. Stačí pouze rozbalit stažený soubor a je hotovo. Také nastavení programu v tomto případě odpadá. Není co nastavovat. A co všechno vám tedy utilita přináší? Je toho opravdu hodně. Po svém spuštění nalezne všechny informace a zobrazí okno, ve kterém jsou seřazeny do jednotlivých kategorií. V levé části okna najdete již zmiňované kategorie, v pravé potom údaje, které se váží k té vybrané. Kategorií je celkem jedenáct – Central Procesor(s), Memory, Motherboard, Bus, Video, Monitor, Drives, Audio, Network, Ports a Printers. Vysvětlovat obsah každé z nich je myslím zcela zbytečné. Některé s kategorií jsou mimo to dále děleny, podle konfigurace konkrétního počítače.“ (celý článek)

Program: MiTeC System Information 8.4
Stránky: www.mitec.d2.cz
Licence: Freeware
Operační systémy: Windows 95/98/2000/NT/ME/XP
Download: Živě (448 kB)

PP MailCheck – zkontrolujte si poštu

Stahovat každý den desítky nevyžádaných e-mailů na disk počítače je jistě nepříjemné a tak by vám mohl přijít vhod také program PP MailCheck, jehož funkce je prostá – umožní vám prohlédnout si poštu ještě před jejím stažením do vašeho PC. „Desítky nevyžádaných e-mailů denně. Tak pro mnoho z nás vypadá doručená pošta ve standardním e-mailovém klientovi. Bůh ví, kde si všechny ty firmy a firmičky našly zrovna naši adresu a z jakého důvodu jsme se zrovna my stali cílem tohoto nešvaru. Navíc není jednoduché se této pošty zbavit. Nemám na mysli nepsané pravidlo neznámou poštu neotevírat a rovnou zrušit. Máte-li ji již staženou ve svém klientovi, stát se může vše – jeden nechtěný klik a neštěstí je na světě. Program PP MailCheck vás však těchto starostí dokáže zbavit. Je totiž určen k prohlížení pošty bez stahování přímo na vašem serveru, dokáže ji filtrovat a odstraňovat spamy, odesílat e-maily a mnoho dalšího. Jednou ze zajímavých funkcí je možnost jeho spouštění z diskety. Můžete si tak prohlédnout e-maily odkudkoliv, bez nutnosti na cizím počítači nastavovat své údaje.“ (celý článek)

Program: PP MailCheck 1.7.5
Stránky: http://www.ppsoft.dk/mailcheck_eng.htm
Licence: Freeware
Operační systémy: Windows 95/98/2000/NT/ME/XP
Download: Živě (1,51 MB)

Diskuze (2) Další článek: Znáte diskuze na Živě?

Témata článku: Download, Nepsané pravidlo, Štít, Věčný problém, Startovací okno, Týden


Určitě si přečtěte

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 98

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky