Přehled užitečných programů uplynulého týdne – 39. týden

Před pár dny definitivně skončilo léto a my se tak připravujeme na tuhou a nepříjemnou zimou. Jistě proto nebude od věci vyčistit své PC od duplicitních souborů, udělat si pořádek na ploše či zabezpečit své PC před útokem zvenčí. Další přehled užitečných programů je tady.
Další přehled užitečných programů je zde a opět přináší trojici zajímavých programů – v průběhu uplynulých šesti dnů jste se tak na stránkách Živě mohli setkat s hned několika zajímavými utilitami, které vás zbavily duplicitních souborů, pomohly vám uklidit pracovní plochu či zabezpečit PC.

LookDisk – pohodlné hledání

Duplicitní soubory mohou být nepříjemným společníkem vašeho disku – chcete-li se jich snadno zbavit (a přitom rozlišit dostatek parametrů, abyste skutečně vybrali pouze ty pravé), pak by vám mohl být nápomocen program LookDisk. „Pro vlastní vyhledávání souborů máte k dispozici celkem čtyři tlačítka, po jejichž stisknutí se zobrazí velmi podobné obrazovky pro zadání parametrů. První z nich je určena k vyhledávání souborů podle jména. Zadat můžete jméno souboru, částečné jméno za využití wildcard znaků, disky a složky, ve kterých se má vyhledávat. V rozšířených parametrech lze zvolit oblasti disku, které mají být z vyhledávání vyloučeny, délku souborů (přesně nebo za pomoci operátorů větší, menší, rovno), datum vytvoření souboru (operátory stejně jako u délky) nebo atributy vyhledávaných filů – Archive, Read-Only, System a Hidden. Zadané parametry můžete uložit pro příští použití. Druhé tlačítko je určeno k hledání souborů podle části jejich obsahu. Zde se můžete rozhodnout, bude-li pátráno po textu nebo hexadecimálním kódu, má-li se rozlišovat mezi velkými a malými písmeny, kolikrát se má text v souboru hledat a podobně. Můžete také zadat počet řádků, které budou při nalezení řetězce vypsány.“ (celý článek)

Program: LookDisk 2.81
Homepage: http://www.fxsearch.com/ldw_eng/
Licence: Freeware
Operační systémy: Windows 95/98/2000/NT/ME/XP
Download: Živě (693 kB)

ToolBox – pořádek na pracovní ploše

Také se vám plní plocha spoustou zástupců programů, které již dávno nepoužíváte? Máte problém vyznat se ve změti těchto ikon? Vaše potíže snadno a rychle vyřeší utilita ToolBox, díky níž si můžete snadno vytvořit užitečný toolbox pro skladování všech zástupců. „Pro všechny milovníky programů, které se nemusí instalovat, tady mám opět po čase dobrou zprávu. Utilitu ToolBox stačí stáhnout, rozbalit a používat.. Po prvním spuštění se tak zobrazí okno programu, které má několik funkcí. Vévodí mu dva oddíly – Toolboxes a Preferences. V tom prvním vidíte seznam všech vytvořených toolboxů (tedy po startu nic) a tři výrazná tlačítka. Add New Toolbox, Properties a Delete. V druhém figurují tři checkboxy pro nastavení parametrů (umístění toolboxu v rozích obrazovky, spuštění při startu systému a refresh transparentnosti toolboxu). V menu programu v horní liště pak najdete již popisované funkce plus některé další, jako například převod toolboxů starší verze, nastavení znakové sady a podobně.“ (celý článek)

Program: ToolBox 2.11
Homepage: www.cylog.org
Licence: Freeware
Operační systémy: Windows 95/98/2000/NT/ME/XP
Download: Živě (961 kB)

AlertWall Personal Firewall – není nad jistotu

Internet je studnicí moudrosti, obsahuje informace o téměř každé zásadní problematice – přináší však také nebezpečí útoku zvenčí, kterého dokáží šikovní piráti či programy snadno využít. Chcete jim zabránit? „S jeho instalací byste neměli mít žádné problémy. Nastanou-li jakékoliv problémy (nemáte například instalátor Windows), navštivte domovskou stránku programu – právě tam najdete na úvodní straně rady na pro řešení většiny běžných problémů (včetně linků na stažení příslušného programu). Proběhne-li instalace v pořádku, přivítá vás AlertWall Configuration Wizard, který vás provede prvotním nastavením. Jako první zvolíte, máte-li být upozorňováni na zablokování nějakého pokusu o přístup. Dalším parametrem je zapsání hesla, které budete potřebovat pro práci s programem (změnu konfigurace a podobně). Po jeho zapsání a potvrzení zobrazí wizard seznam všech programů, které potřebují přístup k internetu a vy zvolíte, jak se k nim má utilita zachovat (povolit přístup, nechat zobrazit upozornění). To je vše, co musíte pro dobro věci udělat. Poté následuje restart systému, po kterém je již program aktivní. To ale brzy poznáte sami.“ (celý článek)

Program: AlertWall Personal Firewall 1.2.1
Homepage: http://www.alertwall.com
Licence: Freeware
Operační systémy: Windows 95/98/2000/NT/ME/XP
Download: Živě (6,2 MB)

Diskuze (5) Další článek: Program: AlertWall Personal Firewall – není nad jistotu

Témata článku: Download, První parametr, Běžný problém, Toolbox, Refresh, Hidden, Vyhledávaný text, Zajímavé jméno, První spuštění, Wizard, První článek, První jméno, Týden, Celá obrazovka

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost