Přehled užitečných programů uplynulého týdne – 32. týden

Další týden uplynul jako voda a my vám znovu nabízíme přehled trojice nových programů a utilit. Co na vás čeká tentokráte? Hromadné posílání mailů snadno a rychle, možnost stažení oblíbených serverů na svůj domácí disk či pohodlné vypínání PC s mnoha doplňkovými funkcemi. Další přehled užitečných programů je zde!

Jako každý týden, i tentokráte vám přinášíme trojici nových programů, z nichž každý jistě přispěje k vašemu pohodlí i komfortní obsluze PC. Na své si tak přijdou příznivci rozesílání hromadných emailů, vlastníci dial-up připojení, kteří si rádi svůj oblíbený server uloží na disk, a také všichni ti, kterým připadá klasické vypínání PC nepraktické.

Group Mail Free – napište všem

Ať se vám to líbí či nikoli, i vy se čas od času nevyhnete odesílání hromadných mailů, ať již s firemní či reklamní tématikou. Obyčejní poštovní klienti nejsou pro tento úkon dostatečně vybaveni a tak nezbývá, než se podívat po odpovídající náhradě. Jednou z těch nejpovedenějších je program Group Mail Free.

„Funkce programu jsou opravdu bohaté. Emaily mohou být personalizované pro každého z příjemců, přičemž lišit se mohou i subjekt, tělo zprávy nebo přílohy. Samozřejmostí je zpráva v HTML formátu.  Můžete nadefinovat filtry, podle kterých se potom řídí, kdo a co vlastně dostane. Z domovské stránky lze stáhnout i několik pluginů. Ale dost již obecných informací. Snad jenom upozornění, že tento program nepatří zrovna mezi ty nejjednodušší. Pro pochopení a ovládnutí všech možností a funkcí, kterými vládne, mu budete muset věnovat poměrně hodně času.“ (celý článek)

Program: Group Mail Free 3.4.160
Homepage: http://www.infacta.com
Licence: freeware
Operační systémy: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP
Download: Živě (4,9 MB)

WebReaper – brouzdejte na svém PC

Nebaví vás neustále si prohlížet oblíbený web pro zjištění sebemenší informace? Pak můžete využít služeb utility WebReaper, díky níž si obsah vybraného serveru uložíte na svůj disk – nechybí množství funkcí (např. možnost vypnutí ukládání obrázků či zvuků) i jednoduché ovládání.

„Po jednoduché instalaci a spuštění na vás čeká poměrně složitě vypadající okno s mnoha informacemi. Na první pohled se zdá, že ovládnout tuto utilitu nebude tak snadné. Z počátku volbám nevěnujte zvýšenou pozornost a raději spusťte první stahování. Obsah všech okének je poté již více či méně jasný. Pod menu je vlevo políčko, do kterého zadáváte URL adresu serveru, který chcete stáhnout k sobě na disk. Tlačítka napravo vám umožňují spustit/zastavit stahování, nastavit utilitu, otevřít/uložit profil, pracovat s filtry a seznamem URL adres, které se stahovat nemají. Poslední volbou je klasický Help.“ (celý článek)

Program: WebReaper v9.8
Homepage: http://www.webreaper.net/
Licence: freeware
Operační systémy: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP
Download: Živě (934 kB)

Slawdog Smart Shutdown 2003 – vypínejte programem

Vypnutí PC je jednoduchý úkon, který si však můžete zpříjemnit. Ano, opravdu to jde – za použití programu Slawdog Smart Shutdown 2003, který kromě vypínání osobních počítačů nabízí i několik užitečných doplňkových funkcí.

„Co všechno vám tedy program nabízí? Komplexní výčet by byl velmi dlouhý a proto jen v kostce. Jaké akce je vám dovoleno provést? Vypnutí, restartování, zamykání, hibernování nebo odhlašování ze systému či internetu. Jak? Manuálně nebo automaticky. Pro koho? Pro lokální i vzdálené síťové počítače. K tomu připočtěte upozorňování na blížící se akci, vysunutí cédéčka před vypnutím systému, vyprázdnění koše či vypnutí počítače po nastavené době nečinnosti. A protože to vše lze nastavit nejen pro jeden, ale i více počítačů, je zde také nastavování profilů.“ (celý článek)

Program: Slawdog Smart Shutdown 2003 Build # 0228
Homepage: http://www.slawdog.com
Licence: freeware
Operační systémy: Windows 98/ME/NT/2000/XP
Download: Živě (1,3 MB)

Diskuze (1) | Gainward má vodou chlazenou verzi GeForce FX

Témata článku: Download, Jasná volba, Týden, Oblíbený program, Bohatý výčet, Jednoduché tělo, Užitečný filtr, Vypnutí

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší