Přehled užitečných programů uplynulého týdne – 29. týden

Přečkali jsme další týden a jako vždy vám přinášíme další přehled užitečných programů. Co vás čeká a nemine tentokráte? Jednoduchý emailový klient, díky němuž se můžete bránit před desítkami spamů a virů, prográmek FTP Commander pro rychlý a snadný přístup na vaše FTP a také řešení odvěkého problému vyskakujících oken v podání utility Popup Manager.

Minulý týden byl na Živě ve znamení tří nových utilitek. Jako vždy, i tentokráte si přijde na své opravdu každý – vyzkoušet si tak můžete nové emailové a FPT klienty, stejně jako navždy zamezit „výskytu“ vyskakujících oken na vašem PC. Zdá se vám to být málo?

Popcorn – proti spamu a virové nákaze!

Emailových klientů, které lze libovolně díky přijatelné velikosti přenášet na obyčejné disketě, existuje jen naprosté minimum. Nepochybně mezi ty kvalitnější se řadí program Popcorn, kterého nejen sympatický název předurčuje ke každodennímu použití.

„Po nastavení profilů a účtu již nic nebrání v používání programu. Jeho ovládání je poměrně jednoduché a intuitivní. Těm, kteří mají nějaké zkušenosti s jiným emailovým klientem, pak nebude činit absolutně žádné problémy – i ostatní a zbylí z řad uživatelů si na jeho rozhraní velmi rychle zvyknou. Okno utility je rozděleno do dvou částí – v horní vidíte hlavičky mailů, ve spodní pak obsah toho vybraného. Naneštěstí však zobrazený mail vidíte ve formě textu, tedy nepříliš čitelně (nejsou zobrazeny české znaky), a také jako html stránku, ani ta však češtinou nevládne.“ (celý článek)

Program: Popcorn 1.45
Homepage: http://www.ultrafunk.com/products/popcorn/ 
Licence: freeware
Operační systémy: Windows 95/98/2000/Me/NT
Download: Živě (123 kB)

FTP Commander – na FTP snadno a bezpečně

Nahrávat své stránky a webové výtvory na vlastní server lze nejen prostřednictvím webového rozhraní, ale také mnohem pohodlněji, za využití klasického FTP. Patříte-li snad mezi ty, které prozatím nezaujal ani jediný z pestré škály FTP klientů, máme pro vás řešení. Vyzkoušejte utilitu FTP Commander.

„Po instalaci, které trvá řádově několik desítek vteřin, je okamžitě připraven k použití. Předtím je však nezbytné provést nastavení několika důležitých položek. Pro svoji práci tak musíte dle zvyklostí nadefinovat vlastní server. Znáte-li všechny požadované informace, jedná se o velmi jednoduchý proces, trvající řádově několik vteřin. Stačí tak stisknout volbu „Nový server“, vyplnit požadované údaje (název připojení, adresa ftp serveru, uživatele a heslo) a vše je hotovo. Ostatním volbám většinou není třeba věnovat zvýšenou pozornost.“ (celý článek)

Program: FTP Commander 7.0
Homepage: http://www.internet-soft.com/ftpcomm.htm 
Licence: freeware
Operační systémy: Windows 95/98/2000/NT/Me/XP
Download: Živě (570 kB)

Popup Manager - jak na vyskakující okna?

Jen málo programů, které se pyšní velikostí daleko pod 1 MB, lze označit za užitečné. Zejména v porovnání se skvělou utilitkou Popup Manager, jejíž služeb využije snad každý uživatel a surfař – zamezuje totiž otevírání tzv. popup (vyskakovacích) oken, to vše v jednoduše user-friendly podobě.

„Reklama si do vašich domovů najde cestu vždy - coby halda letáků v přecpané poštovní schránce, nadbytečná součást časopisů, zpestření každodenního televizní programu či také na Internetu. Vyskakující (popup) okna patří mezi jedno z nejzáludnějších řešení, jak přilákat pozornost - dennodenně tak každý z nás čelí útokům desítek samovolně se otevírajících oken s erotickým a jiným obsahem. Důvodů, proč se jich konečně zbavit, je hned několik - ušetření svých nervů, přenesených dat i času stráveného na Internetu. Považujete však vyřešení tohoto letitého problému za nemožné? Pak jste na omylu.“ (celý článek)

Program: Popup Manager 1.0.1.5
Homepage: http://www.endpopups.com/ 
Licence: freeware
Operační systémy: Windows 95/98/2000/Me/NT
Download: Živě (190 kB)

Diskuze (1) Další článek: Co je a co není spam?

Témata článku: Download, Týden, Commander, Vyskakující okno, Popcorn, Nerv


Určitě si přečtěte

Levný televizor místo drahého 4K HDR monitoru? Na co si musíte dát pozor

Levný televizor místo drahého 4K HDR monitoru? Na co si musíte dát pozor

** 43", 4K, 60 Hz a HDR k tomu za deset tisíc ** Televizor takových parametrů stojí téměř polovinu, co monitor ** Využití televize jako monitoru přináší řadu kompromisů, ale jde to

Tomáš Holčík | 63

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč: Tipy, co se teď vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč: Tipy, co se teď vyplatí koupit

** Za dvacet tisíc korun lze pořídit kvalitní pracovní notebook ** Stejně tak může jít o herní notebook s výkonnější grafikou ** Poradíme, jaké notebooky vybrat pro různé druhy použití

Stanislav Janů | 55

Notebook do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Notebook do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 75