Přehled užitečných programů uplynulého týdne – 28. týden

Jeví se vám možnost pohodlného hromadného přejmenování souborů jako něco zhola nemožného? Chcete se zbavit nepotřebných a otravných souborů, které pouze překážejí na disku? A hledáte užitečného pomocníka, který nahradí klasický clipobard? Další přehled užitečných programů je tady.

Sedm dní na Živě a další trojice užitečných programů. Dnes vás tak čeká přehled utilit, která vám poslouží při hromadném přejmenování souborů, budou vaším pomocníkem při čištění disku od nepotřebných dat a zároveň v plné míře nahradí klasický clipboard ve Windows.

Siren – matrika ve vašem PC!

Hromadné přejmenování souborů je zlým snem každého uživatele PC. I u vás však může dojít k případu, kdy je tento krok nezbytností – ať již v případě tvorby webových stránek, přípravy grafických materiálů a mnohých dalších příležitostech. V nelehké situaci vám však může pomoci náš program Siren, který toho umí ještě mnohem více.

„A na co si tedy s touto utilitkou můžete troufnout? Jak už jsem napsal výše, umožní vám přejmenovávání souboru/souborů podle předem zadaného výrazu. Vzhledem k celkem dobře propracované nápovědě se spoustou příkladů (až na typ písma, které na větší obrazovce není zrovna dobře čitelné), není potřeba systém tak dlouho studovat. Po nějaké době si na zkratky zvyknete, zvláště jste-li angličtinou vládnoucí jedinci. Jsou to totiž většinou první písmena anglického výrazu, například.“ (celý článek)

Program: Siren 1.50
Homepage: http://perso.wanadoo.fr/rplr/scarabee/en/Siren.htm 
Licence: freeware
Operační systémy: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP
Download: Živě (255 kB)

Disk Cleaner – čištění disku snadno a rychle

Prohlížeč, systém i další desítky programů odkládají na disk vašeho PC nepotřebné informace, které pouze ubírají cenné místo. Disk Cleaner je program, který vám od nich velmi jednoduše pomůže – a věřte, že za málo peněz získáte v jeho případě hodně muziky.

„Jak jste již jistě pochopili z předchozích odstavců, Disk Cleaner je utilitka pro odstranění a čištění všech nepotřebných souborů na vašem disku. Již fakt, že ji na rozdíl od četné konkurence není třeba instalovat, je příjemným zpestřením tohoto programu. Disk Cleaner ke svému běhu užívá plug-iny, které je nezbytné pro jeho správnou funkci dohrát – v současnosti jsou k dispozici celkem čtyři (viz. níže, kde najdete jejich výčet). Pro usnadnění jsou již umístěny v samotném ZIP souboru programu, který si můžete stáhnout ze stránek Živě. A o jaké plug-iny se tedy jedná?“ (celý článek)

Program: Disk Cleaner 1.4.1
Homepage: http://www.xs4all.nl/~mp2004 
Licence: Freeware
Operační systémy: Windows 95/98/NT/2000/XP
Download: Živě (361 kB)

ArsClip – clipboard s bohatou pamětí

Jednou z užitečných funkcí jinak nenáviděného systému Windows je tzv. clipboard – schránka, která si je schopna zapamatovat poslední kopírovaná data. Její použitelnost je však omezena chudou pamětí. Tímto problémem se však již nemusíme zabývat – přichází program ArsClip, který klasické funkce clipboardu nabízí v rozšířené podobě.

„Program ArsClip patří mezi utility, kterými snad nepohrdne široký okruh uživatelů. Přestože ne každý potřebuje dnes a denně používat kopírování dat, uložených ve standardní schránce (clipboardu), nabízí tuto funkci v mnohem příjemnější a propracovanější podobě. Proč tedy pro každé kopírování dat, které se může opakovat, nejdříve schránku plnit a vzápětí v ní uložená data vkládat? Nebylo by snad lepší, kdyby si několik kroků nazpět sama pamatovala?“ (celý článek)

Program: ArsClip 2.6.0
Homepage: http://jackass.arsware.org/ac.php 
Licence: freeware
Operační systémy: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP
Download: Živě (485 kB)

Váš názor Další článek: Lindows jako Live distribuce

Témata článku: Windows, Cleaner, Týden, Plug In, Bohatý výčet, Matrice, Užitečná funkce

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů