Přehled užitečných programů - 25. týden

Trápí vás spam a zavirované emaily? Smazali jste si nechtěně důležité materiály z disku? Chcete odhalit všechny taje systému Windows? Pak čtěte naši dnešní rekapitulaci tří užitečných utilit, které jsme vám přinesli v průběhu uplynulého týdne.

Život ulehčujících programů a utilit lze v útrobách Internetu nalézt nespočet. Všem čtenářům serveru Živě jsme v průběhu minulého týdne nabídli tři rozličné programy, lišící se svým zaměřením a užitnou hodnotnou. Snad tedy nepohrdnete malým zopakováním již jednou řečeného:

MailWasher Free – past na spam

Užitečná utilita, díky níž můžete alespoň částečně zamezit přísunu a doručování spamů či jiných nevyžádaných emailů.
 
Takřka každý z nás již na vlastní kůži pocítil příval nevyžádaného „smetí“, které dokáže emailovou schránku zaplnit neuvěřitelnou rychlostí. Tento problém razantněji pociťují zejména modemisté, tedy majitelé klasického vytáčeného spojení - nikoho totiž jistě nepotěší zjištění, že poslední půl hodinu strávil stahováním mailu s přílohou ve formě nejnovějšího viru. Snad právě proto (a z mnoha jiných logických důvodů) je jistě přínosnější tento čas věnovat stažení prográmku, který vám s tímto trápením může pomoci.“ (celý článek)

Homepage: http://www.mailwasher.net
Download: Živě (1,4 MB)

Back2Life – poslední naděje

Zachránit to, co jste vy sami podcenili – to je úkolem a cílem programu Back2Life. Řeč je samozřejmě o smazaných a nezálohovaných souborech, které jsou pro vás v mnoha případech přímo životně důležité.

Nevím jak vám, ale mě se podobná situace stala již několikrát. Nemusíte ale zoufat. I podobné neštěstí se dá v dnešní době moderních technologických výstřelků napravit. Vaší záchranou tak může být užitečný prográmek Back2Life. Není sice stoprocentní, ale to by asi ani nikdo nečekal. Jak mnozí z vás jistě tuší, čím méně jste od okamžiku zrušení žádaného souboru pracovali, tím větší šanci na jeho úspěšnou obnovu máte - clustery, ve kterých byla vaše práce uložena, totiž ještě nebudou obsazeny jinými daty.“ (celý článek)

Homepage: http://grandutils.com/Back2Life/
Download: Živě (128 kB)

Fresh UI –  odhalte taje a zákoutí systému Windows

Chcete změnit nastavení Windows, které normální parametry systému nenabízejí a ke kterým běžně nemáte přístup? A toužíte po tom všem v přijatelné formě? Pak je tu Fresh UI.

Chcete-li se tedy vyhnout problémům či patříte-li mezi méně zkušené z řad uživatelů, doporučuji vám začít s touto utilitou. Je určena pro Windows 95/98/ME/NT/2000/XP, lze ji tak bez obav použít pro všechny operační systémy softwarového giganta Microsoft, které používají registry. Přestože se vám po instalaci Fresh UI zpřístupní pouze jedenáctidenní verze, registrací (která je podotýkám zdarma) již získáte tento program bez jakýchkoliv omezení. A v čem tedy tkví jeho přednosti? Přestože v zásadě funguje na principu vyhledání všech dostupných nastavení, vše zpřístupňuje v podstatně příjemnější formě - navíc také s konkrétním popisem.“ (celý článek)

Homepage: http://www.freshdevices.com/
Download: Živě (599 kB)

Diskuze (3) Další článek: Compaq nahrazuje disketovku ZIPkou

Témata článku: Windows, Poslední naděje, Pasta, Týden, Fresh, Past, Podobné neštěstí, Poslední šance

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů