Přehled novinek ve Windows Serveru 2012 R2

V tomto článku si krátce představíme nejdůležitější novinky, na které se můžeme těšit v přicházejícím Windows Serveru 2012 R2.
Přehled novinek ve Windows Serveru 2012 R2
Kapitoly článku

V dnešní době chtějí uživatele jednoduše využívat přístup k firemním aplikacím odkudkoliv a z jakéhokoliv mobilního zařízení. Zároveň potřebují mít vždy aktuální verzi dokumentu, který je uložen na sdíleném disku v práci. Verze R2 přináší v této oblasti novinky.

Workplace Join – s touto technologií mohou uživatelé využít jejich vlastní zařízení (BYOD) pro přístup k firemním datům. Během registrace zařízení do firemní sítě je v Active Directory vytvořen objekt pro nové zařízení a na zařízení je následně nainstalován certifikát. Pro přístup se využívá dvou faktorová autentizace.

WorkFolders – jedná se o novou funkcionalitu v oblasti File Services, která umožňuje synchronizaci firemních dat uložených na souborovém serveru do zařízení uživatele. Výhodou je integrace s Active Directory Rights Management Services, která chrání data proti zneužití.
Klepněte pro větší obrázek

Automatic VPN connections - další novinkou je automatické vytočení VPN připojenína základě požadavku aplikace. VPN připojení se automaticky naváže kdykoliv si aplikace vyžádá přístup k firemním zdrojům. Uživatelům i nadále zůstává ověření pomocí dvou faktorová autentizace.
Klepněte pro větší obrázek

Jak již bylo uvedeno na začátku, uživatelé chtějí využívat své vlastní zařízení (BYOD) pro přístup k firemním informacím, ukládat je lokálně a pak s nimi dále pracovat. Správci IT musí zabezpečit citlivá firemní data proti jejich dalšímu zneužití v případě ztráty zařízení nebo jeho krádeži. Windows Server 2012 R2 pomáhá organizacím udržovat citlivá data zabezpečena a zjednodušuje i jejich správu.

Dynamic Access Control – tato funkcionalita byla poprvé představena ve Windows Serveru 2012. Jedná se o komplexní ochranu a klasifikaci citlivých dat s využitím technologií Active Directory, File Server Resource Manager.

Data uložená na souborovém serveru se mohou klasifikovat na základě obsahu, umístění a dalších kritérií. Klasifikována data mohou být dále použita pro audit informací, kontrolu přístupů a automatickou klasifikaci souborů.

Dynamic Access Control využívá pro ochranu citlivých informací technologii Active Directory Rights Management Services (AD RMS).
Klepněte pro větší obrázek

Windows Server 2012 R2 tak přináší v oblasti ověřování uživatelů a ochrany informací mnoho vylepšení od zjednodušení správy až po uživatelský komfort.

Články ze série Microsoft TechNet nevytváří redakce Živě.cz, ale partneři programu Microsoft TechNet. Jsou publikovány v rámci mediálního partnerství Živě.cz a společnosti Microsoft.

Kapitoly článku

Témata článku: Microsoft, Hlavní benefit, Management, Nový kodek, Trasování, Uživatelé, Přístup, SMART karta, Roaming, Cluster, UDP, Ochrana, Plná podpora, Server Message Block, Dynamic, Online data, Migrace, Block, Výrazný způsob, Windows +, Hyper, Jednoduchá možnost, UEFI firmware, Přehled novinek, Rychlé řešení, Nejdoporučovanější počítače na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

** Předpověď počasí Windy nabízí nepřebernou škálu funkcí ** Zorientovat se v nich nemusí být vždy snadné ** Proto přinášíme 12 užitečných tipů a triků

Karel Kilián | 9

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

** Lamphone je další bizarní technika odposlechu ** Zneužívá obyčejnou stropní lampu ** Podívejte se na další bizarní experimenty

Jakub Čížek | 16

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 108

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 10

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 165


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize