Přehled cen internetových obchodů s digitální fototechnikou

OŽIVENO Páteční připomínky u článku s přehledem cen digitální fototechniky jsme dali dohromady a výsledkem je dnešní inovovaná tabulka. Náš přehled je užitečný pro čtenáře, kteří si před nástupem léta plánují pořídit nový "digiťák" a hledají nejlepší cenu.

V diskuzi pod pátečním přehledem se na moji hlavu strhla smršť kritik. Tu chyběl jeden obchod, támhle druhý, přičemž všechny vámi zmiňované obchody měly zaručeně nižší ceny než ty v tabulce uvedené... Nebyla to pravda. Stačilo porovnat ceny 3-4 modelů u každého z obchodů a hned bylo jasné, že s cenou na tom nejsou o mnoho lépe, často na tom byly o dost hůře. Jen pro jistotu uvádím, že naše ceny jsou uváděny včetně DPH.

Prošel jsem všechny obchody, které jste v příspěvcích uvedli a do přehledu zařadil zhruba pět dalších, které cenami patřili k lepšímu průměru. Naopak, pokud vámi doporučený obchod byl čtvrtý, kde se určitý typ digiťáku prodával za velmi průměrnou cenu nebo měl v nabídce pouze dva výrobce, do přehledu jsem jej nezařadil.

Jeden ze čtenářů zmínil možnost nákupů ve velkoobchodech, kde už často ani není potřeba živnostenský list. Nákup ve velkoobchodech má svá plus i mínus. Mezi plus patří často nižší cena, za mínus lze považovat situace, kdy si při osobním jednání často připadáte jak součástka na výrobním pásu. Po delším pátrání mezi velkoobchody bychom patrně dokázali najít nějaký s ještě o něco málo lepšími cenami.

Pokud se ceny některých obchodů liší jen minimálně, je dobré prostudovat si před odesláním objednávky obchodní podmínky. Mohlo by se vám totiž stát, že ušetřené dvě stovky by z vás prodejce zbytečně vyždímal na nákladech za doručení, které je v jiných obchodech, při objednávce nad určitou částku, zdarma.

Tabulka je tentokrát k dispozici po kliknutí na tento odkaz v o něco přijatelnějším HTML formátu.


PŮVODNÍ, PÁTEČNÍ TEXT ČLÁNKU:

Naše redakce si dala tu práci a sestavila přehled internetových obchodů, které mají v nabídce aktuální novinky z oblasti digitální fototechniky. Náš přehled bude užitečný pro ty čtenáře, kteří uvažují o koupi nového digitálního fotoaparátu a porovnávají ceny jednotlivých obchodů. Přesně takový přehled jsme pro vás připravili.

Náš přehled samozřejmě není úplně kompletní, tudíž je možné, že existují ještě nějaké jiné, levněji obchody s digiťáky. V takovém případě napište své tipy do diskuze pod článkem a my článek rádi doplníme o vaše postřehy.

V přehledu jsou zahrnuty pouze internetové obchody – zpravidla platí, že ceny pro koncové uživatele mají výhodnější než klasické kamenné obchody. Také je dobré upozornit, že obchody čas od času nabízejí některé z modelů za zvýhodněnou cenu v akci, případně dávají jako dárek zdarma velkokapacitní paměťovou kartu, brašnu apod.

Ceny digitální fototechniky se můžou změnit ze dne na den. Naše ceny jsou aktuální k počátku tohoto týdne, nevylučujeme že od té doby mohlo dojít ke změně. Přehled je tedy dobré brát orientačně jako zdroj poučení „kde je zpravidla levno a kde draho“.

Klepněte pro větší obrázek

Po kliknutí se tabulka načte v plném rozlišení.

Diskuze (93) Další článek: I instant messaging potřebuje šifrování, říká PGP

Témata článku: Zvýhodněná cena, Obchod, Dobrý den, I/O, Možnost nákupů, Digitální fotoaparáty v akci, Osobní jednání, Internetový obchod, Cena


Určitě si přečtěte

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

** Vědci spočítali, jak velká by musela být posádka pro vícegenerační let k nejbližší hvězdné soustavě ** Proxima Centauri se nachází 4,3 světelných let od nás ** Za současných technologií bychom k ní letěli 6300 let

Petr Kubala | 57

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 57

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

** Microsoft představil nový tablet Surface Go ** Nový model zaujme nízkou cenou, ale schopnostmi zařízení Surface ** Microsoft nepoužil čip ARM, ale klasický procesor od Intelu 

Karel Javůrek | 116

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 65


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji