Představujeme nový Katalog produktů

Orientace v nabídce výrobků na trhu je základem úspěšného nakupování. Jen s tím výrobkem, který bude plně odpovídat očekávání, bude zákazník plně spokojen. Nová podoba našeho Katalogu produktů je velmi dobrým pomocníkem – v přehledných tabulkách soustředí údaje o mnoha výrobcích na jednom místě.

Co nového Katalog nabízí a jak se s ním pracuje

Pokud pomineme aktuálnost informací (na doplňování katalogů o nové údaje a produkty pracujeme průběžně), důležitou roli hraje přehlednost. V tomto směru jsme učinili velký krok kupředu. Zatímco předchozí verze katalogu umožňovala srovnat parametry maximálně 3 výrobků, nová verze toho umí podstatně více.

Adreda Katalogu je: /katalog/.

Po kliknutí na některý z katalogů se zobrazí výpis všech produktů spolu s nejdůležitějšími parametry. Zaškrtnutím políčka si můžete vybrat výrobky, které vás na první pohled zaujaly, případně zaškrtnout všechny (pomocí zaškrtávátka v posledním, černém řádku) a nechat si vypsat obsah celého katalogu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Tento výpis je již podrobnější a obsahuje všechny parametry výrobků. Pokud jsou u produktů obrázky, zobrazí i je (zatím je máme pouze u katalogu DVD DivX přehrávačů – na jejich doplnění v dalších katalozích budeme pracovat v nadcházejících dnech).

Kliknutím na zaškrtnuté políčko můžete odstranit daný výrobek z přehledu – rychle si tak z přehledu můžete odstranit produkty, které vám po seznámení s bližší technickou specifikací nevyhovují.

Všechny řádky s parametry jsou vymazatelné - pokud myší najedete na řádek s parametrem, který pro vás není podstatný, můžete jej kliknutím odstranit. Pro zobrazení tabulky se všemi řádky je potřeba obnovit stránku (klávesa F5).

Odkaz Další informace zobrazí další informace k produktu (zpravidla slovní popis) a obrázek (případně více obrázků) ve vyšším rozlišení. Odkaz Diskuze k produktu vede, trochu nečekaně, k diskuzi o daném produktu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pokročilé vyhledávání

Nebyli bychom pravým internetovým časopisem, kdybychom našim čtenářům nedali do rukou výkonný prohledávací nástroj. V každém z katalogů můžete prohledávat podle mnoha parametrů. Optimalizace vyhledávání je další z věcí, na které ještě pracujeme. Pokud máte konkrétní návrh na úpravu vyhledávání v některém z katalogů, budeme rádi, pokud se o něj s námi podělíte.

Políčka pro vyhledávání podle parametrů snad není potřeba příliš popisovat - některá pole vyhledávají podle zadaného řetězce, jiná podle hodnoty, přičemž nalezené hodnoty musí být nižší nebo vyšší. Například úhlopříčka LCD displejů znamená minimální hodnotu, cena naopak maximální. Posledním typem je vyhledávání podle polí - můžete určit, zda hledaný produkt musí splňovat zadanou podmínku.

Parametr Kolik procent podmínek musí výsledek splňovat - popis je jasný - pokud zadáte vyhledávání s 5 podmínkami a hodnotu necháte na 100 %, ve výsledcích vyhledávání se zobrazí pouze ty přístroje, které budou splňovat všech 5 podmínek. Pokud byste hodnotu snížili na 80 %, zobrazí se i ty přístroje, které budou splňovat pouze 4 z 5 zadaných podmínek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Tabulka s výsledky vyhledávání. Zobrazeny jsou parametry u každého odpovídajícího produktu (tmavší oranžové řádky) a také řádky s parametry, které byly zadány při vyhledávání (světlejší oranžové řádky). Křížek v pravém horním rohu skryje sloupec. Podobně jako při listování katalogem, i zde můžete skrýt řádky jejich poklikem.

Zatržítko Porovnat detailně umožňuje porovnat detailní parametry produktů. Řádka Splněno podmínek odpovídá počtu zadaných podmínek při vyhledávání a počtu splněných (viz výše uvedená procenta).

  • tlačítko "Zpět na formulář" – vrací zpět na vyhledávací formulář
  • tlačítko "Znovu načíst" – znovu načte stránku
  • tlačítko "Porovnat detailně" – zobrazí detailní výpis parametrů u vybraných produktů.

Budeme rádi, když nám pomůžete

Na Katalogu stále pracujeme. Plánujeme další funkce, ale základní podoba je již hotova. Budeme rádi, pokud nám pomůžete s vyladěním drobných nedostatků, na které jsme mohli zapomenout. Pište je do fóra pod tento článek.

Diskuze (7) Další článek: Top žebříček virů za červen 2004

Témata článku: Minimální úprava, Vyhledávání, Detailní výpis, Kat, Katalog, Produkt, Důležitý sloupec, Nový katalog, Nový, Nový produkt


Určitě si přečtěte

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 139

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

9 tipů, jak vyšlechtit nabídku Start ve Windows 10, aby lépe sloužila

9 tipů, jak vyšlechtit nabídku Start ve Windows 10, aby lépe sloužila

** Nabídka Start už existuje bezmála čtvrt století ** Ve Windows 10 postupně dostala celou řadu funkcí ** Start si můžete ve velkém rozsahu přizpůsobit

Karel Kilián | 46

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky