Představujeme nový Katalog produktů

Orientace v nabídce výrobků na trhu je základem úspěšného nakupování. Jen s tím výrobkem, který bude plně odpovídat očekávání, bude zákazník plně spokojen. Nová podoba našeho Katalogu produktů je velmi dobrým pomocníkem – v přehledných tabulkách soustředí údaje o mnoha výrobcích na jednom místě.

Co nového Katalog nabízí a jak se s ním pracuje

Pokud pomineme aktuálnost informací (na doplňování katalogů o nové údaje a produkty pracujeme průběžně), důležitou roli hraje přehlednost. V tomto směru jsme učinili velký krok kupředu. Zatímco předchozí verze katalogu umožňovala srovnat parametry maximálně 3 výrobků, nová verze toho umí podstatně více.

Adreda Katalogu je: /katalog/.

Po kliknutí na některý z katalogů se zobrazí výpis všech produktů spolu s nejdůležitějšími parametry. Zaškrtnutím políčka si můžete vybrat výrobky, které vás na první pohled zaujaly, případně zaškrtnout všechny (pomocí zaškrtávátka v posledním, černém řádku) a nechat si vypsat obsah celého katalogu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Tento výpis je již podrobnější a obsahuje všechny parametry výrobků. Pokud jsou u produktů obrázky, zobrazí i je (zatím je máme pouze u katalogu DVD DivX přehrávačů – na jejich doplnění v dalších katalozích budeme pracovat v nadcházejících dnech).

Kliknutím na zaškrtnuté políčko můžete odstranit daný výrobek z přehledu – rychle si tak z přehledu můžete odstranit produkty, které vám po seznámení s bližší technickou specifikací nevyhovují.

Všechny řádky s parametry jsou vymazatelné - pokud myší najedete na řádek s parametrem, který pro vás není podstatný, můžete jej kliknutím odstranit. Pro zobrazení tabulky se všemi řádky je potřeba obnovit stránku (klávesa F5).

Odkaz Další informace zobrazí další informace k produktu (zpravidla slovní popis) a obrázek (případně více obrázků) ve vyšším rozlišení. Odkaz Diskuze k produktu vede, trochu nečekaně, k diskuzi o daném produktu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pokročilé vyhledávání

Nebyli bychom pravým internetovým časopisem, kdybychom našim čtenářům nedali do rukou výkonný prohledávací nástroj. V každém z katalogů můžete prohledávat podle mnoha parametrů. Optimalizace vyhledávání je další z věcí, na které ještě pracujeme. Pokud máte konkrétní návrh na úpravu vyhledávání v některém z katalogů, budeme rádi, pokud se o něj s námi podělíte.

Políčka pro vyhledávání podle parametrů snad není potřeba příliš popisovat - některá pole vyhledávají podle zadaného řetězce, jiná podle hodnoty, přičemž nalezené hodnoty musí být nižší nebo vyšší. Například úhlopříčka LCD displejů znamená minimální hodnotu, cena naopak maximální. Posledním typem je vyhledávání podle polí - můžete určit, zda hledaný produkt musí splňovat zadanou podmínku.

Parametr Kolik procent podmínek musí výsledek splňovat - popis je jasný - pokud zadáte vyhledávání s 5 podmínkami a hodnotu necháte na 100 %, ve výsledcích vyhledávání se zobrazí pouze ty přístroje, které budou splňovat všech 5 podmínek. Pokud byste hodnotu snížili na 80 %, zobrazí se i ty přístroje, které budou splňovat pouze 4 z 5 zadaných podmínek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Tabulka s výsledky vyhledávání. Zobrazeny jsou parametry u každého odpovídajícího produktu (tmavší oranžové řádky) a také řádky s parametry, které byly zadány při vyhledávání (světlejší oranžové řádky). Křížek v pravém horním rohu skryje sloupec. Podobně jako při listování katalogem, i zde můžete skrýt řádky jejich poklikem.

Zatržítko Porovnat detailně umožňuje porovnat detailní parametry produktů. Řádka Splněno podmínek odpovídá počtu zadaných podmínek při vyhledávání a počtu splněných (viz výše uvedená procenta).

  • tlačítko "Zpět na formulář" – vrací zpět na vyhledávací formulář
  • tlačítko "Znovu načíst" – znovu načte stránku
  • tlačítko "Porovnat detailně" – zobrazí detailní výpis parametrů u vybraných produktů.

Budeme rádi, když nám pomůžete

Na Katalogu stále pracujeme. Plánujeme další funkce, ale základní podoba je již hotova. Budeme rádi, pokud nám pomůžete s vyladěním drobných nedostatků, na které jsme mohli zapomenout. Pište je do fóra pod tento článek.

Diskuze (7) Další článek: Top žebříček virů za červen 2004

Témata článku: Nový produkt, Katalog, Detailní výpis, Minimální úprava, Kat, Důležitý sloupec, Nový, Nový katalog, Produkt, Vyhledávání


Určitě si přečtěte

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 35

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Nová volitelná aktualizace opravuje více než 40 chyb v operačním systému Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

** Testujeme Apple Macbook Air s procesorem M1 ** Zajímá nás nejen výkon, ale zejména kompatibilita aplikací ** Článek je průběžně doplňován na základě vašich dotazů

Jiří Kuruc | 209

Jiří Kuruc
Apple
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 31

David Polesný
Monitory
26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 47

Karel Kilián
Doplňky do prohlížečeChromeProhlížeče