Microsoft Office | Software | Microsoft | Windows 10 | Předplatné

Předplatné Windows spolu k Office 365 může být brzy realitou i pro běžné spotřebitele

Microsoft již delší dobu nabízí podnikům své kombinované řešení Microsoft 365, které zahrnuje předplatné Office 365 a k tomu i licence Windows 10. Tato nabídka se však neposkytuje pro běžné spotřebitele. Toto by už ale dlouho nemuselo platit. 

Microsoft by měl totiž v dohledné době přinést právě spotřebitelskou verzi Microsoft 365. Má se tak stát v průběhu jarních měsíců příštího roku. Na téma upozorňují Neowin.net či Onmsft.com.

Office a funkce ve Windows navíc

Existenci verze Microsoft 365 pro spotřebitele sice naznačovaly různé úniky už dříve, ale Microsoft dosud žádné oznámení neposkytl. Mlčení „prolomil“ až nyní Rajesh Jha, výkonný viceprezident Microsoftu během konference Credit Suisse Annual Technology, Media & Telecom Conference.

Žádné další detaily jsme se však zatím nedozvěděli. Současná nabídka Microsoft 365 pro byznysové zákazníky zahrnuje Office 365, Windows 10 a Enterprise Mobility + Security. Dá se předpokládat, že balení pro spotřebitele bude i více spotřebitelsky orientované. Některé zdroje dokonce referují o nabídce jako o „Microsoft 365 Life“.

Přibýt tak mohou různé pokročilé funkcionality ve Windows 10 a navázaných aplikacích Microsoftu. Součástí této nabídky ale podle všeho nebudou produkty či služby spojené s hrami, resp. herními konzolemi Xbox. 

Windows 10 Pro jako bonus

Není také vyloučeno, že součástí předplatného nebude samotný systém Windows 10, protože převážná většina spotřebitelsky orientovaných počítačů nabízí Windows 10 již nainstalován od výroby. Bonusem by však mohl být přechod na edici Windows 10 Pro, protože většina spotřebitelů využívá Windows 10 Home.

Podle některých zdrojů v podstatě půjde jen o upravenou nabídku současného Office 365 pro spotřebitele a je možné, že předplatné nově poskytne i nějaké funkce v rámci Windows 10, ale název služby se měnit nebude. 

Diskuze (51) Další článek: Plex nabízí streamované filmy, seriály a dokumenty zdarma. Bude však zobrazovat reklamy

Témata článku: Microsoft Office, Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Předplatné, Xbox, Microsoft 365, Office, Spotřebitel, Spol, Předplatné Windows, Win +, Běžný spotřebitel, Windows +


Určitě si přečtěte

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 33

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Některé z věcí mohou být dobrými vánočními dárky

David Polesný, Stanislav Janů | 20

David PolesnýStanislav Janů
Příslušenství
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5