Přednášky světových odborníků na vysokých školách

Přednášky světových odborníků na vysokých školách jsou novým trendem moderního školství. Pravidelně se s takovými přednáškami setkáte v pražské Unicorn College.

Úspěšní manažeři a vědci, významné osobnosti v oboru, držitelé světových cen či mezinárodně uznávaní odborníci jsou stále častějšími hosty na půdě českých vysokých škol. Jejich přednášky či workshopy nejsou pro studenty jen zpestřením výuky, ale dávají jim možnost dozvědět se cenné poznatky z praxe, nebo zjistit, jak aplikovat teorii, kterou se ve škole naučili. Často se také můžou zapojit do následné diskuze, kde mají jedinečnou šanci klást otázky těm nejzkušenějším či nejvyhlášenějším osobnostem z daného oboru.

Jednou z vysokých škol, která pravidelně pro své studenty organizuje přednášky významných osobností je pražská Unicorn College. V posledním roce sem zavítal Thomas Kyte, technologický guru společnosti Oracle, který vystupuje na světových konferencích a je uznávaným expertem v oblasti databázových systémů. Studentům přiblížil nové technologie pro skladování velkého množství dat. Dalším významným hostem byl Jan Mühlfeit, který zastává fuknci Chairman Europe ve společnosti Microsoft. Hostitel Billa Gatese v České republice připravil pro studenty přednášku na téma Globalization, Competitiveness & Leadership in 21st Century. Tento odborník na informační technologie se zaměřil na témata jako jsou ekonomická krize, školství či novinky v oblasti IT. Koncem loňského roku přišli mezi studenty také odborník společnosti Google Chewy Trewhella, jehož přednáška Google Friend Connect se setkala s velkým zájmem, nebo Pavel Tůma ze sdružení CZNIC.

Není pochyb o tom, že akce, kterých se účastní taková zvučná jména, jež působí ve významných mezinárodních společnostech, zvyšují prestiž vysoké školy v očích jejích studentů i budoucích uchazečů. Zmíněná Unicorn College plánuje do budoucna organizovat další přednášky s významnými odborníky, kteří mají za sebou mnoho zkušeností a úspěchů, a dokáží tak studentům předat cenné informace z praxe a lépe je tak připravit pro jejich budoucí zaměstnání.

Pro všechny uživatele Facebooku připravila Unicorn College soutěž o mp3 přehrávač iPod. Stačí když se stanete fanoušky Unicorn College na Facebooku a přispějete svým smysluplným komentářem do diskuse. Každý měsíc od května do září vylosujeme ze všech účastníků jednoho vítěze iPodu. Pro podrobnosti a pravidla soutěže navštivte stránky Unicorn College na Facebooku.

Další článek: Samsung představil 2TB pevný disk pouze s třemi plotnami

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,