AMD | Grafické karty | Radeon RX 6000

Předběžné testy Radeonu RX 6600 XT ukazují srovnatelný výkon s GeForce RTX 3060 Ti

AMD stále ještě neuvedlo nižší třídu grafických karet, zatím nejočekávanější stupeň by měl být model Radeon RX 6600 XT. Tato karta se ale nejspíše již brzy objeví na trhu, protože se objevily první předběžné testy výkonu.

Na čínských stránkách Tieba Baidu se dle zjištění webu Videocardz na chvíli objevily fotografie karty Radeon RX 6600 XT od výrobce PC Partner, kde lze vidět použitý chladič se dvěma ventilátory a externí napájení pouze pomocí jednoho osmipinového konektoru.

Karta Radeon RX 6600 XT je postavena na čipu Navi 23 a má 2 048 stream procesorů ve spojení s 8 GB paměti GDDR6 (128bitové paměťové rozhraní). Dle prvních základních testů bylo možné ověřit, že je výkon na úrovni GeForce RTX 3060 Ti od Nvidie, ale na podrobnější srovnání si určitě musíme ještě počkat.

Podle posledních indicií bychom se představení této levnější karty mohli dočkat ještě do konce tohoto měsíce.

Váš názor Další článek: Chrome 92 slibuje rychlejší a bezpečnější surfování. Co je nového?

Témata článku: AMD, Grafické karty, Nvidia, Radeon RX 6000, Předběžný test, Navi, Výkon, Radeon, PC Partner, Karta, Test, GeForce, Srovnatelný výkonElon Musk fandí jaderné a solární energetice. Fúzi podle něj nepotřebujeme
Jiří Černý
EnergetikaSolární energieJaderná fúzeElon Musk
Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika
NÁVOD: Jak nainstalovat Windows 11 (a proč to raději nedělat)
Vladislav Kluska
Windows 11Windows Insider