May 2019 Update | Windows 10 | Aktualizace

Před instalací nové velké aktualizace Windows 10 budete muset odpojit USB disky a paměťové karty

Před instalací nové velké aktualizace Windows 10 budete muset odpojit USB disky a paměťové karty

Pomalu se blíží velká květnová aktualizace Windows 10. S ohledem na počet možných konfigurací zařízení, na které bude instalována, lze u takto velkého updatu v některých případech očekávat problémy. Tentokrát Microsoft dává uživatelům vědět s předstihem, že nadcházející aktualizace bude blokována, pokud bude k počítači připojeno externí úložiště.

Konkrétně jde zejména o připojené USB disky, flashdisky a paměťové karty. Aktualizace Windows 10 May 2019 Update neproběhne, dokud nebudou tyto periferie odpojeny. Z uvedeného varování lze předpokládat, že Microsoft odhalil během testování problémy a rozhodl se instalaci na zařízeních připojenými úložišti zablokovat.

Varování s předstihem

U většiny dosavadních problémů došlo k zablokování aktualizací až po jejich nahlášení uživateli. Následně Microsoft vyhodnotil problémové konfigurace a nastavil příslušná pravidla, která platila až do vyřešení situace. V tomto případě bude update blokován preventivně a zobrazí se chybové hlášení, že počítač nelze upgradovat.

Podstata možných potíží je relativně prostá a velmi pravděpodobně by ve většině případů pro uživatele neznamenala žádné komplikace. Konkrétně jde o přiřazování písmen externím diskům – může se stát, že například flashdisk s písmenem D: bude mít po aktualizaci přiřazené písmeno E: nebo F:, což by potenciálně mohlo způsobit problémy.

Řešení je prosté: stačí odpojit všechna externí úložná zařízení a restartovat službu Windows Update (případně celý systém). Microsoft na stránkách podpory zmiňuje, že změna přiřazení písmen disků se může projevit i u interních jednotek, nicméně potíže se týkají jen těch externích.

Chystá se oprava

Podle serveru ZDNet se uvedené problémy týkají pouze Windows 10 ve verzi 1803 (vydané v dubnu 2018) a verzi 1809 (vydané v říjnu 2018). Uživatelé se staršími verzemi systému by měli být schopni nainstalovat květnovou aktualizaci bez jakýchkoli potíží a bez ohledu na připojená zařízení.

Problém bude definitivně vyřešen následující opravnou aktualizací, která bude vydána později v blíže nespecifikovaném termínu. V rámci testovacího programu Windows Insider jsou tyto potíže opraveny v sestavení 18877 a novějším.

Diskuze (69) Další článek: Evoluce stále pokračuje, lidem se do kolen vrací kost navíc

Témata článku: Microsoft, May 2019 Update, Windows, Windows 10, Operační systémy, USB, Aktualizace, Windows Insider, Písmeno, Potíž, Windows Update, Instalace, Disk, Uživatelé, Paměťová karta, Window


Určitě si přečtěte

Jak je na tom baterie ve vašem notebooku? Otestujte si ji!

Jak je na tom baterie ve vašem notebooku? Otestujte si ji!

** Životnost akumulátorů není neomezená a jednoho dne přijde konec ** Otestovat stav baterie můžete pomocí celé řady nástrojů ** Případné problémy díky nim odhalíte dřív než bude pozdě

Karel Kilián | 20

Miliardový večírek končí. Rusko nemůže být z Crew Dragonu nadšené

Miliardový večírek končí. Rusko nemůže být z Crew Dragonu nadšené

** USA platí Rusku stamiliony dolarů za dopravu astronautů na ISS ** Dopravu amerických astronautů mají nyní převzít soukromé lodě ** Rusko je vytlačováno ze hry, mohou ho spasit vesmírní turisté

Petr Kubala | 72

Týden Živě: Zapomeňte na širokoúhlý televizor. Budoucnost patří vertikálním

Týden Živě: Zapomeňte na širokoúhlý televizor. Budoucnost patří vertikálním

** Vertikální televizory do každé rodiny ** Desítky budou mít problém s počítači s malými disky ** Facebook se chlubil novinkami na F8

David Polesný, Jakub Čížek | 24Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test androidů do 6 500 Kč

Tipy na starší foťáky za super cenu

Důkladný test sportovních kamer

Dárek pro každého: první vydání Computeru