Historie | Invex

Před 20 lety učinil Václav Klaus svůj první nákup na internetu

V Brně se před dvaceti lety odehrála významná událost. Tehdejší předseda Poslanecké sněmovny Václav Klaus slavnostně zahájil veletrh Invex a při té příležitosti učinil svůj první nákup na internetu. Stalo se tak 10. října 2000 a nákup proběhl v tehdy nejznámějším českém internetovém obchodě Vltava.cz.

Z dnešního pohledu úsměvná zpráva byla ve své době opravdu významná, o čemž svědčí fakt, že o ní naše tehdejší vydavatelství vydalo tiskovou zprávu. V té se dále dozvídáme, že právě na Invexu 2000 Václav Klaus rovněž spustil svou webovou stránku na adrese Klaus.cz. Ta na rozdíl od Vltavy funguje dodnes. 

Klepněte pro větší obrázek

Brněnský počítačový veletrh Invex byl v roce 2000 na vrcholu své slávy. Jednalo se o 10. ročník veletrhu a návštěvnost za tři dny výstavy se vyšplhala na rekordních 78 tisíc návštěvníků. Mezi vystavovateli byly firmy jako AMD, Microsoft, Canon, Hewlett Packard, Compaq, Toshiba a další světově významní výrobci výpočetní techniky či softwaru. 

Jak to dopadlo s Invexem, to už všichni víme. S rostoucím významem internetu klesal význam Invexu a přes několik pokusů o oživení to pořadatelé Invexu v roce 2011 definitivně odpískali. Jak to dopadlo s Václavem Klausem a jeho nakupováním na internetu, to nevíme...

Diskuze (43) Další článek: Páté jednání: Test chytrého náramku Xiaomi Mi Band 5

Témata článku: Microsoft, Historie, Internet, AMD, Invex, Brno, Canon, Toshiba, Vltava, Veletrh, Václav Klaus, Compaq, Nákup, Význam, Hewlett Packard (HP), Poslanecká sněmovna

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači