Mě se líbilo, že šlo měnit jádro na vykreslování webu (IE a Mozilla) a pro optimalizaci webu to bylo trochu rychlejší.
Prohlížeč Netscape nebyl jen pro MS Windows, používal se i v IBM OS/2, kde ovšem číslování verzí bylo jiné. Jinak ta provázanost MS IE s MS Windows 95 či 98 byla spíše nevýhodou. Když totiž spadl MSIE, tak to často shodilo celý systém a pomohl jen restart PC. Netscape tak provázaný nebyl, takže když z nějakého důvodu spadl, tak stačilo nastartovat znovu jen ten prohlížeč.
Názor byl 1× upraven, naposled 2. 3. 2023 11:16
To byly doby, Internet Explorer 4.0 byl dokonce predstaven stejne jako jsou dnes predstavovany nove HW produkty treba Apple. V Praze to byly v konferencnim sale nekde ve Vrsovicich, jestli si to spravne pamatuju. Utkvely mi v hlave jen ukazky z pradedecka CSS, tusim ze tomu tenkrat Microsoft rikal "Dynamic HTML".Stejne tak jeste pamatuju prvni vec, ktera se na webove strance "pohnula". Byl to maskot Javy, ktery prave v Netscape Navigatoru zamaval.
v DHTML bylo ještě skriptování...
Netscape byl placený (tedy tehdy se to tolik neřešilo, ale některé firmy ano), Internet Explorer byl zadarmo a navíc od Windows 98 jej Microsoft začal integrovat do systému. Navíc IE byl plně přeložen do češtiny. Od verze IE 3 neměl Netscape šanci.
Deti a takhle skonci Bitcoin.
Jako že bude nahrazen jinou kryptoměnou? Nějak mi uniká souvislost s internetovým prohlížečem...
No tak skonci jako MySpace
Že bude nahrazen jinou sociální sítí?
Dobre, tak skonci jako Token Ring
Bude z něj obří optická síť napříč USA spojující univerzity?!(to je jediný token ring v Internetu, o kterém v současnosti vím)
Názor byl 1× upraven, naposled 1. 3. 2023 16:36
Dobre, tak skonci jako IPX/SPX. Ikdyz primer k TR jak pises se mi libi 👍😁🫶
S IPX se setkávám už jen tehdy, když si chci zahrát Atomic Bomberman. To by šlo 😀
Haha bomba 😁 Nedavno jsem ho hral na https://playclassic.games/
Myslíte stejně jako jiné protokoly? Třeba FTP? Http? TCP/IP?Netvrdím, že Bitcoin nikdy neskončí. Ale srovnávat ho s komerčním firmou/produktem je argumentační faul a hloupost, případně neznalost dané problematiky.
Dobre amigo 🙂
Jojo, to byly pionýrské časy. Windows 3.11, Trumpet Winsock ( https://en.wikipedia.org/wiki/Trumpet_Winsock ), modem pro vytáčenou linku a Netscape Navigator 3.0, ve kterém byl mimochodem i "Wysywig" html editor (nebo spíš htm - názvy souborů se ještě držely v dosovském formátu 8+3). Honem rychle si všechno důležité postahovat na disk a pak to číst offline, aby člověk neblokoval rodině telefonní linku (P.S. smatrphony tenkrát ještě neexistovaly) a aby moc neplatil. Účtovalo se po minutách...
Názor byl 2× upraven, naposled 1. 3. 2023 10:17
ad účtování po minutáchJeště předtím byla poměrné krátká doba, nepamatuju si to přesně, okolo cca roku 1995, kdy se neúčtovalo za impuls ale opravdu jenom za spojení + internet od providera. Účty se sdílely, takže člověk platil korunu za "libovolně dlouhé" připojení.
To snad nebylo dobou, ale ústřednou. Dřív se platilo za jednotlivé hovory, časem se přešlo na digitální ústředny a platilo se za impulsy. Modem jsem měl až někdy po roce 2000, pro internet byly různé sazby v pracovní dny ve dne a pro večer/víkend/svátky. Pro první případ to vycházelo asi na 50kč/hod, pro druhý 15.
Na těch 15Kč za hodinu (od 18:00 do 6:00) to kleslo až časem, původně to bylo víc. Větší sranda byla, že člověk potřeboval providera pro připojení k netu, takže kromě telefonu se ještě platilo providerovi. Až kolem roku 1997 se začali objevovat "připojení zdarma" např. přes centrum, volny, seznam....Mimochodem si vzpomínám, že v roce 2002 jsem byl na vysoké na pokoji bez internetu a stahování pošty jsme řešili tak, že jsme se připojili na net přes mobil (9,6 kbps modem) s cenou cca 10kč/min a během minuty spojení přijali a poslali všechny maily. Oskar měl tehdy tarif s 300 minutama do vlastní sítě a pokud člověk dokázal správně nastavit bránu, tak se ty minuty taky daly použít pro připojení k netu :)
Jo, já psal, že jsem to měl až někdy po roce 2000 (asi 2001), dřív to bylo dražší.Ještě mi to připomnělo vtip z té doby, že na VŠ se lidi hlásí, aby dostali kolej a připojení na net. Všechny ho asi nedávaly, ale třeba na ČVUT měli dost slušný.
jo, v roce 2k+ byl na VUT a ČVUT 100/100, ale nebyl všude, já ho měl až o pár let později. Nejvtipnější bylo, že ten net tehdy stál cca 100kč/měsíc 😃
Jo jo, to byl tarif Internet99 a v protestech proti tehdejšímu SPT Telecom a petici Internet proti monopolu měli prsty Ondřej Neff, Patrik Zandl a Ivo Lukačovič 🙂 Budiž jim za to dodnes dík, moc dobře si to pamatuju! SPT se překládalo jako Společnost Proti Telefonování 😁
Jo, Internet proti monopolu. To byla jediná demonstrace, na kterou jsem za celý svůj život považoval za nutné jít 😀 Pár let na to mi začlo doma fungovat UPC a bylo po problému (do té doby jen chvilka na modemu večer a o dost delší prokrastinace v práci).
Jo, jo. Ale jen po městě. A v 94 byly provideři hlavně v Praze. Alespoň u nás ve městě žádný nebyl a meziměsto bylo po minutách…V té době už jsem cca rok Win 3.11 nepoužíval. Měl jsem WinNT4.0 a v létě Win95. Možná to byla beta, ale bylo to super! 🙂👍
Názor byl 1× upraven, naposled 2. 3. 2023 04:08
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.