Facebook | Apple | Microsoft | Google | Web

Přechod od Googlu k Microsoftu bude stejně snadný jako změna operátora

Loni v létě Google představil vývoj nové technologie, která by měla umožnit snadný přesun uživatelských dat z jednoho webového ekosystému do druhého podobným způsobem, jako dnes můžete se svým mobilním telefonním číslem přecházet mezi operátory.

Aby ovšem jednou technologie DTP (GitHub) – Data Transfer Project vůbec k něčemu byla, musí ji také podporovat všichni velcí hráči. Když vás tedy přestane bavit Google, jednoduše s daty přejdete k Microsoftu, a když vás přestane bavit i on, utečete s nimi třeba k Applu.

72db7fcf-9700-4cbd-b16c-922608fed356
Většina služeb dnes umožňuje leda stažení vlastních dat v surovém formátu, což je běžným uživatelům k ničemu. Nově byste tato data mohli přenést k jinému hráči.

Projekt loni začal velmi dobře, zakládajícími členy totiž byly vedle Googlu také Facebook, Microsoft a Twitter. Nyní se k týmu připojil také Apple, který tak uzavřel velkou ekosystémovou trojku. DTP nicméně chce podporovat i zástup menších populárních služeb od Deezeru po Mastodon.

Nutno podotknout, že je projekt i po roce ve velmi raném stavu, takže na nějakou praktickou implementaci u velkých služeb si ještě budeme muset počkat.

Diskuze (4) Další článek: Startup Vanlifer chce udělat z kamionu Tesla Semi obytný vůz

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,