Časopis Computer

Právě vychází nový Computer: trápí vás slabý signál Wi-Fi?

  • MESH Wi-Fi sítě jsou skvělé, ale drahé. Známe levnější řešení
  • Otestovali jsme NVMe a SATA SSD
  • Příjemně nás překvapily batohy do 2 000 Kč

Ve čtvrtek 27. července najdete na stáncích srpnové číslo časopisu Computer. Předplatitelé získali časopis o dva dny dříve. Čtenáři papírové i elektronické verze získají plné verze programů v celkové hodnotě 2 050 Kč a přístup do C-zóny s bonusovým redakčním materiálem. Každý čtenář získává tři plné verze programů:

  • Ashampoo Snap 2018: Zachyťte dění na monitoru
  • Defragmentace disků s Auslogics Disk Defrag Pro
  • Zrychlete PC s IObit Advanced SystemCare 10 Ultimate

Při objednání papírového předplatného získáte hned dvě vydání za rok zdarma a jedno číslo vás vyjde na necelých 75 Kč. Časopis vám dorazí o dva dny dříve až do vaší schránky a navíc získáte zajímavý dárek.

Chcete, abychom vám nový Computer poslali?

Napište SMS na číslo 902 11 ve tvaru:

COMPUTER178 mezera JMÉNO mezera PŘÍJMENÍ mezera ADRESA
mezera MĚSTO mezera PSČ

Příklad: COMPUTER178 Jan Novak Prubezna 233 Olomouc 77900

Cena každé přijaté SMS je 89 Kč, stejně jako časopis na stáncích. Zahrnuje poštovné i balné. Provozuje CN INVEST, a. s., infolinka 296 363 199 ve všední dny 8–16 hod., mobil@cninvest.cz, www.platmobilem.cz.

Soutěž s MSI

V novém Computeru najdete soutěž o kvalitní headset, klávesnici a myš od společnosti MSI.

Trendy & Technologie: Intel Skylake-X a Kaby Lake-X

Ti, kdo touží po nejvyšším možném výkonu, se dočkali. Přichází procesory Intel Kaby Lake-X a Skylake-X, a to dokonce v předstihu oproti původnímu plánu.

012_procesory.jpg

Trendy & Technologie: MESH Wi-Fi sítě

Na trh se prodírají zařízení s označením mesh Wi-Fi routery. Jedná se o revoluci, kterou by měl mít doma každý? Možná ano, jak jsme se přesvědčili, jde o systém intuitivní a hlavně funkční. Podobný systém si však můžete vytvořit i sami, a to mnohem levněji.

014_mesh wifi.jpg

Technologie: PCI Express 4.0 a 5.0

Sběrnice PCI Express 3.0 je tu s námi už dlouhých sedm let a nastal čas na jejího nástupce s mnohem vyšší propustností.

Technologie: HDMI 2.1

Rozhraní HDMI je oproti DisplayPortu s přenosovou rychlostí už dlouho pozadu. Nová verze HDMI 2.1 by to však měla konečně změnit.

Trendy & Technologie: Umělá inteligence ve fotografii

Plno- nebo maloformátová zrcadlovka, středoformát, bezzrcadlovka, to jsou dnešní ikony kvalitní fotografie, a to hlavně díky super optice a velkému čipu. Může je ale překonat umělá inteligence?

022_inteligentni foto.jpg

Trendy: Videoslužby pro on-line sledování filmů rok a půl po příchodu Netflixu

Vybrali jsme šest služeb, které nabízí přímé zhlédnutí či stažení filmu. Celkem v nich najdete několik tisíc titulů, nicméně k dokonalosti mají tuzemské možnosti stále daleko.

028_filmy legalne.jpg

Infografika: Svět sociálních sítí

Facebook nedávno překročil metu dvou miliard aktivních uživatelů a vévodí tak v tomto měřítku všem sociálním sítím. Například v Rusku ale jeho popularita tak vysoká není a lidé tam upřednostňují jiné platformy.

032_soc.site.jpg

Trendy: EU: Máte právo na opravu zařízení

Evropská unie i Spojené státy chtějí zajistit delší životnost elektroniky, a to tlakem na lepší opravitelnost zařízení i dostupnost náhradních dílů mimo autorizované servisy. Výrobcům se to samozřejmě nelíbí.

Reportáž: Továrna zítřka

Přichází éra průmyslu 4.0, tedy robotizace a internetizace výroby. Kuřimská laboratoř Intemac sestavila Výrobní buňku 4.0. Je to prototyp, který ukazuje, jak bude vypadat továrna zítřka.

Rozhovor: Nástup umělé inteligence

Umělá inteligence jako pomocník, nebo hrozba pro budoucí generace? Dokáže pochopit lidské hodnoty? Jednou z nejperspektivnějších společností v této oblasti je česká firma Good AI, za kterou stojí podnikatel Marek Rosa.

038_rozhovor.jpg

Časová osa: Hacker Kim Dotcom

Je jednou z nejrozporuplnějších osobností současné IT scény a zároveň největším počítačovým pirátem všech dob. Minimálně kvůli svým rozměrům. Díky Kimu Dotcomovi se k internetovým uživatelům dostalo nepředstavitelné množství nelegálních kopií softwaru, hudby nebo filmů. Projděte si život kontroverzního bonvivána v časové ose.


Dále jsme pro vás důkladně otestovali 27produktů a připravili jako vždy dva velké testy: 7 NVMe disků s kapacitou 250 GB a 6 SATA disků s kapacitou 480 GB. V druhém testu se připravujeme na začátek dalšího školního roku: otestovali jsme 15 batohů pro notebook s cenou do 2 000 Kč. Batohy nás příjemně překvapily zpracováním i materiály, našli jsme však zásadní rozdíly.

Elektronickou verzi časopisu si můžete koupit na Alza media, anebo si jej rovnou předplatit na celý rok za zvýhodněnou cenu. Čtečky fungují na PC, OS X, iOS i Androidu.

Máte připomínky k obsahu Computeru nebo tipy na články, které by vás zajímaly? Diskutujte s námi na Superfóru, Facebooku nebo Google Plus.

Časopis Computer

V Computeru každý měsíc najdete nejdůležitější informace ze světa počítačů, technologií a internetu. Dva důkladné srovnávací testy odhalí a ocení ty nejlepší produkty na trhu. Praktické tipy a triky vyřeší nejčastější problémy s počítači i telefony. Podrobné návody a tipy vám pomohou využít technologie v každodenním životě.

 
CR2406_titulka2.jpg
 

Časopis za nejvýhodnější cenu získáte na iKiosku. Můžete si vybrat mezi tištěnou a elektronickou verzí.

Doporučujeme také speciální vydání Nejlepší návody, tipy a aplikace pro mobily. Jak si s Androidem usnadnit život.

Váš názor Další článek: Tohle je pořádný hybrid. Flashka Silicon Power nabídne tři různé konektory

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,