Články z Computeru

Praktické tipy: Jak kontrolovat aktivitu dětí na počítači a internetu

Posaďte dítě či teenagera k počítači a za dvanáct hodin jej najdete ve stejné pozici se zarudlýma očima. Kdepak, čas strávený před obrazovkou je třeba usměrnit a Microsoft má pro to pokročilý nástroj.

Správa uživatelských účtů a možnosti omezení dětí nabízely již Windows 7, s rozšířenými možnostmi po instalaci balíčku Windows Live Essentials. S příchodem Windows 10 se však způsob práce s účty zásadně změnil, vše se přesunulo do on-line světa.

Hned v úvodu se sluší také podotknout, že kontrolovat můžete i aktivitu svých dětí na Xboxu (verze One a novější), neboť také spadá pod Microsoft. Majitelé PlayStationu patří do jiného gangu, a tak mají smůlu.

Dokonce můžete kontrolovat aktivitu dětí a stanovit limity na mobilním telefonu s Androidem. Má to ale podmínku: do telefonu musíte nahrát Microsoft Launcher (najdete jej na Google Play a je zdarma). Jde tedy o změnu základního prostředí, které umožní omezení některých nežádoucích funkcí, a naopak jiné funkce přidá.

Základem jsou on-line účty

Spolu s Windows 10 začal Microsoft tlačit své uživatele do založení on-line účtu. Při instalaci stále můžete zvolit pouze lokální účet, činí se tak ale přes málo viditelné tlačítko a po upozornění, že nebudete moct využívat všechny služby, které nabízí a umožňuje právě on-line účet. Tím má Microsoft na mysli třeba právě správu rodiny nebo pokročilé funkce, jako synchronizaci schránky napříč počítači, pokud jsou připojeny k internetu a jste na obou přihlášeni stejným účtem.

 

O tajné šmírování činnosti vašich dětí nejde, děti ve svém účtu samy vidí, jaké informace se o jejich činnosti odesílají

Podmínka on-line účtu neplatí pouze pro vás jakožto hlavu rodiny a správce počítače či počítačů, ale i pro ostatní členy domácnosti. Všichni musí mít on-line účet Microsoftu a tímto se k zařízením přihlašovat.

Přejděte do Nastavení – Účty  1  a nejprve zkontrolujte, zda jste přihlášeni skutečně on-line účtem Microsoftu, a nikoli účtem lokálním. To najdete v první volbě Vaše informace,  2  a pokud zde vidíte Místní účet,  3  je třeba klepnout na Přihlásit se místo toho účtem Microsoft.  4  Pokračujte v průvodci, buď zadejte svůj existující účet, nebo si snadno a rychle vytvořte nový. Na závěr budete požádáni o vytvoření PINu pro přihlášení: toto neobejdete, chcete-li být správce a efektivně spravovat ostatní uživatele, musíte svůj administrátorský účet chránit dostatečně silným heslem.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Windows, Microsoft, Internet, Chrome, Android, Články z Computeru, Opera, Edge, Firefox, Microsoft Store, Tipy, Outlook, Playstation, Xbox One, OneNote, Xbox, Windows Live Essentials, Průvodčí, Jak, Praktický tip, Aplikace, On-line svět, Dítě, Aktivita, PočítačJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Microsoft prvně zmínil Windows 10 21H2. Desítky na podzim dostanou nové funkce
Lukáš Václavík
Windows InsiderWindows 10Microsoft
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály