Praha slavila SVÁTEK www.PRÁCE.cz

Spodní část Václavského náměstí zažila po jedenácti letech opět radost prvního květnového dne, kdy opět zavlála mávátka. Na rozdíl od dob minulých však tentokrát hrála hlavní roli recese a Internet.
Praha slavila SVÁTEK www.PRÁCE.cz

Server www.prace.cz včera pořádal unikátní akci. Pod heslem "Slavíme svátek www.prace.cz" připravil v dolní části Václavského náměstí v době od 14. do 18. hodiny zábavnou akci pro děti i dospělé. Odpoledne provázely postavičky ze známého večerníčku Pat a Mat. Vedle veselých scének (viz dále) se zde rozdával www.guláš.cz nebo www.pivo.cz (tedy takto pokrmy označoval moderátor).

Následující snímky zobrazují scénku s účastníkem z publika, parodující práci se serverem www.prace.cz i s počítačem obecně.

Uživatel se učí ovládat pomocí plyšové krysy kurzor, který drží operační systém v ruce (tedy "ten pán ve stříbrné kombinéze").

Klepněte pro větší obrázek

Kurzorem si vybírá mezi prohlížeči

Klepněte pro větší obrázek

Právě se vytváří "internetí" spojení (pro informaci - na skutečných počítačích za moderátorem bylo možné se připojit na skutečný Internet)

Klepněte pro větší obrázek

Uživatel již vyhledává práci....

Klepněte pro větší obrázek 

... a už ji našel.

Klepněte pro větší obrázek

Nyní se začíná na profesi zloděje zacvičovat. Právě se připravuje okrást turistu a mapou

Klepněte pro větší obrázek

Policista však trestný čin viděl a nyní vymáhá svůj podíl

Klepněte pro větší obrázek

Nakonec Pat, Mat i divák pozdravili přihlížející typickým pozdravem "A je to!"

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Zde je detail počítače, zpracovávajícím pokyny uživatele.

K celé akci se vyjádřili i "zodpovědný činitel". „Naše podoba Svátku www.prace.cz má za cíl poukázat na fakt, že hledání práce na Internetu je aktuální a navíc jednoduché. Naší snahou je změna způsobu vyhledávání práce pro lidi různé věkem, vzděláním i typem profese“, zdůrazňuje ředitel společnosti LMC s.r.o., která provozuje portál www.prace.cz, ing. Libor Malý a dodává: „Víme, že řada občanů je k Internetu stále nedůvěřivá a bojí se komunikace s ním. Jelikož Pat a Mat jsou oficiálními postavičkami, spojenými s portálem www.prace.cz , zvolili jsme právě je jako hlavní nositele myšlenky, že hledat práci na Internetu je dnes opravdu snadné a možné, třeba i zde na Václavském náměstí.“

Otto Kechner, náměstek primátora hlavního města Prahy, k oslavám Svátku www.prace.cz  se připojuje: „Dnešní moderní doba přináší nové způsoby, jak získat nějaké konkrétní informace. Jako zástupce samosprávy a představitel hlavního města Prahy si uvědomuji důležitost problematiky nezaměstnanosti a zároveň vím, že bez využití takového prostředku jakým je Internet se neobejde ani oblast s nabídkami pracovních příležitostí a s nimi spojených informací. Jsem rád, že dnešní netypická oslava Svátku práce poskytla návštěvníkům nejen humorné a příjemné chvilky strávené s postavičkami Pat a Mat , ale je i zajímavou a zábavnou formou seznámila s možnostmi, které nám dnes Internet při hledání práce poskytuje.“

 

Váš názor Další článek: Východní Evropa – jediné místo, kde prodej PC stále rychle roste

Témata článku: Internet, Praha, Malé náměstí, Profese, Otto, Pata, Moderní doba, Typický zástupce, Mate, Svátek, Otta

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů