Praha bude hostit profesionální IT konferenci

Dvoudenní akce IDC především pro profesionály v branži.
Americká analytická společnost IDC, která má v naší zemi silné zastoupení obsluhující celý region, uspořádá 21.-22. června v Praze v hotelu Diplomat významnou konferenční akci s názvem „The Eastern Europe IT Forum 1999 – Strategy and Vision: The Challenge of Managing Growth in Transition“. Podle Stevena Frantzena, ředitele IDC pro tuto oblast, reprezentuje náš region „jeden z nejdynamičtějších trhů s informačními technologiemi na světě“; sice jsou zde hospodářské otřesy, ale obecně dochází k rozvoji a modernizaci průmyslu společně s rostoucí poptávkou rozvíjejícího se soukromého sektoru. Východoevropské ekonomiky mají podle IDC pocítit ještě silnější poptávku po software, hardware, profesionálních službách a komunikacích.

Konference je především určena pro profíky v branži: chce jim poskytnout kvantitativní i analytické informace o trhu informačních technologií v tomto regionu s důrazem na nejbližší trendy a strategie.

Konference se bude pyšnit rovněž působivým seznamem řečníků především z počítačové branže: ohlášen je Andreas Barth (šéf Compaqu pro evropský region), Franz Nawratil (VP Hewlett-Packard, šéf pro Evropu) či Stewart Oldroyd (šéf Oracle pro východní Evropu). Z nepočítačových firem je nutné zmínit Pavla Mertlíka a Alaina Servantie (člen Evropské komise); bližší informace jsou na webové stránce konference.

Živě komentuje: IDC má v regionu díky značnému množství analytiků skutečně v rukách unikátní a velmi cenné materiály – je zřejmě jako jediná společnost schopna prezentovat skutečná a dobře ověřená čísla, nikoli jen názory a vize. Též přítomnost významných osobností renomé konference pomůže, byť místopředseda vlády Pavel Mertlík vystupuje velmi často a trošku tak význam své osobnosti rozmělňuje. Dodejme jen, že konferenční poplatek činí zhruba tisíc dolarů (běžná částka na těchto typech akcí), na což čeští manažeři i IT profesionálové zatím bohužel příliš zvyklí nejsou.

Váš názor Další článek: Pád Explorer.exe při otevření Dokumentů zkratkou z plochy

Témata článku: Software, Hardware, Praha, Challenge, IT, Diplomat, Profesionál, Franz, Region


Určitě si přečtěte

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

** Microsoft představil nový tablet Surface Go ** Nový model zaujme nízkou cenou, ale schopnostmi zařízení Surface ** Microsoft nepoužil čip ARM, ale klasický procesor od Intelu 

Karel Javůrek | 116

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

** Jak by to dopadlo, kdyby na světovou metropoli či do nedalekého moře dopadl velký asteroid? ** Simulovali to odborníci z University of Southampton ** Výsledky jsou velmi zajímavé

Petr Kubala | 32

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

** Apple odhalil své plány na zcela nové mapy ** Několik let pracuje na nových mapách, které by měly předběhnout konkurenci ** Objeví se s příchodem iOS 12 pro vybrané státy

Karel Javůrek | 50

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 56


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji