Praha bude hostit profesionální IT konferenci

Dvoudenní akce IDC především pro profesionály v branži.
Americká analytická společnost IDC, která má v naší zemi silné zastoupení obsluhující celý region, uspořádá 21.-22. června v Praze v hotelu Diplomat významnou konferenční akci s názvem „The Eastern Europe IT Forum 1999 – Strategy and Vision: The Challenge of Managing Growth in Transition“. Podle Stevena Frantzena, ředitele IDC pro tuto oblast, reprezentuje náš region „jeden z nejdynamičtějších trhů s informačními technologiemi na světě“; sice jsou zde hospodářské otřesy, ale obecně dochází k rozvoji a modernizaci průmyslu společně s rostoucí poptávkou rozvíjejícího se soukromého sektoru. Východoevropské ekonomiky mají podle IDC pocítit ještě silnější poptávku po software, hardware, profesionálních službách a komunikacích.

Konference je především určena pro profíky v branži: chce jim poskytnout kvantitativní i analytické informace o trhu informačních technologií v tomto regionu s důrazem na nejbližší trendy a strategie.

Konference se bude pyšnit rovněž působivým seznamem řečníků především z počítačové branže: ohlášen je Andreas Barth (šéf Compaqu pro evropský region), Franz Nawratil (VP Hewlett-Packard, šéf pro Evropu) či Stewart Oldroyd (šéf Oracle pro východní Evropu). Z nepočítačových firem je nutné zmínit Pavla Mertlíka a Alaina Servantie (člen Evropské komise); bližší informace jsou na webové stránce konference.

Živě komentuje: IDC má v regionu díky značnému množství analytiků skutečně v rukách unikátní a velmi cenné materiály – je zřejmě jako jediná společnost schopna prezentovat skutečná a dobře ověřená čísla, nikoli jen názory a vize. Též přítomnost významných osobností renomé konference pomůže, byť místopředseda vlády Pavel Mertlík vystupuje velmi často a trošku tak význam své osobnosti rozmělňuje. Dodejme jen, že konferenční poplatek činí zhruba tisíc dolarů (běžná částka na těchto typech akcí), na což čeští manažeři i IT profesionálové zatím bohužel příliš zvyklí nejsou.

Váš názor Další článek: Pád Explorer.exe při otevření Dokumentů zkratkou z plochy

Témata článku: Software, Hardware, Praha, Challenge, Region, Diplomat, IT, Profesionál, Franz

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů