Příslušenství | Zdraví při práci s počítačem

Pracovat s počítačem vestoje u stávajícího pevného stolu? Jde to. Se zvedákem Stell

  • Stell SOS 3130 je platforma na stůl, která umožní práci vestoje
  • Změna poloh je velmi rychlá
  • Cena není o moc nižší než levné elektricky polohovatelné stoly

Když v práci sedíte celý den u počítače, přijde vhod možnost střídání práce vsedě a vestoje, tělu to významně prospěje. Ne každý má ale možnost nahradit svůj stávající stůl nějakým zdvihacím, nebo kompletní výměnu stolu prostě nechce podstupovat. Pro podobné případy vznikla zvedací platforma Stell SOS 3130.

Je to věc, kterou položíte na svůj stávající stůl a získáte tím možnost pracoviště zvednout na potřebnou výšku pro práci vestoje. Zdvihání je velmi jednoduché a rychlé. Mechanismus uvolníte stiskem pák po stranách a díky plynovému pístu a předpjatým pružinám vám platforma s pohybem vzhůru pomůže. Je to rychlejší než elektrický pohon. Stejně rychle to jde pochopitelně i dolů.

Místa na dva monitory

Plošina unese až 17 kg a pracovní deska má rozměry 90 × 64 cm. Výrobce uvádí, že je to optimální pro umístění dvou monitorů nebo notebooku a monitoru vedle. Jenže to by dost narušilo souměrnost a tím ergonomii pracoviště. Je proto vhodnější platformu využít jen pro umístění jednoho většího monitoru, případně je připravena na montáž ramenného držáku až na tři monitory od stejného výrobce.

Více se o Stell SOS 3130 dozvíte ve videu v úvodu tohoto článku!

Základní deska pro umístění monitoru je vyvýšena, ovšem pro klávesnici je vepředu snížený prostor, který jen mírně vystupuje nad výšku stolu. Prostor pro klávesnici je dostatečně široký, takže pohodlně pojme klávesnici standardních rozměrů včetně numerického bloku a vedle toho i myš s podložkou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Stabilita zařízení pochopitelně nedosahuje pevnosti klasického stolu, ale je na přijatelné úrovni. Dílenské zpracování je příkladné a nikde se neprojevují vůle nebo nepřesnosti v konstrukci.

Levnější než celý stůl, ale ne o moc

Nevýhodou je absence vedení kabelů, které si musíte vyřešit sami svazkováním, nebo se smířit s tím, že vám budou kabely za stojanem viset dolů. Je přitom nutné počítat s tím, aby měly dostatečnou rezervu délky na zdvih.

Oficiální cena platformy Stell SOS 3130 je 10 490 Kč, ale v obchodech ji běžně seženete už za 8 990 Kč. Od deseti tisíc korun přitom startují nabídky nejlevnějších stolů s elektrickým pohonem. Záleží tedy spíš na vašich možnostech a preferencích.

Diskuze (11) Další článek: Alza se připravuje na nápor o svátcích. Nabídla odběr přímo ze skladů, ale jen v okolí Prahy

Témata článku: Video, Tipy, Unboxing, Klávesnice, Příslušenství, Zdraví při práci s počítačem, Platforma, Monitor, Umístění, Počítač, Standardní rozměr, IKEA Bekant, Celý stůl, Celý den, Stella, Přijatelná úroveň, Numerický blok, Stejný výrobce, Dílenské zpracování, Podobný případ, Velký monitor, Elektrický pohon, Pracovní deska, Změna poloh, Dostatečná rezerva, Pracovní notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 15

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 108

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 102


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize