Startupy | Rozhovory

Pracák pro startupy: Rozhovor se zakladatelem platformy StartupJobs Filipem Mikschikem

Platforma StartupJobs propojuje mladé nadějné firmy se zájemci o práci ve startupech. Jak má podle jejího zakladatele vypadat takový úspěšný startup? Měl by stát začínající firmy více podporovat?
Pracák pro startupy: Rozhovor se zakladatelem platformy StartupJobs Filipem Mikschikem

I přes drobné zpomalení zaviněné koronakrizí se na trhu objevují stále nové a nové startupy. A ty samozřejmě potřebují zaměstnance. Sehnat jim je pomáhá například portál www.startupjobs.cz. Podle jeho zakladatele Filipa Mikschika je práce ve startupu diametrálně odlišná od „korporátu“. Měl možnost si vyzkoušet obojí. „Když jsem viděl střet těchto světů, bylo mi jasné, že chci pracovat jedině ve startupu,“ říká Mikschik.

Kdo je Filip Mikschik?

Filip Mikschik vystudoval VŠE, kde se podílel na vzniku BizIT (Business IT Club). Na eventech, které pořádal, se dozvěděl o světě startupů. V roce 2012 tak založil portál StartupJobs.cz, jehož hlavní myšlenkou byl jednoduchý přístup ke startupům, který do té doby neexistoval. Projekt v rané fázi zaujal investory z Mitonu, kteří přemýšleli o něčem podobném, a tak do portálu investovali. Z webové stránky, kterou začal vytvářet sám, se stal největší český startupový portál, který nabízí nejen pracovní nabídky, ale je i vstupní branou do tohoto světa.

Klepněte pro větší obrázek

Jak jste se ke startupům a techno­logiím dostal?

Startupy jsem objevil ještě jako student informatiky na VŠE. Mimochodem ke studiu informatiky mě přivedl právě časopis Computer. Na VŠE jsem v rámci studentské organizace pořádal přednášky se zajímavými hosty ze světa byznysu a informačních technologií. Tenkrát jsme do Prahy přivedli třeba i Týden Živě.

Myšlenka a celý ten koncept startupové firmy mě tehdy natolik oslovila, že jsme si se spolužákem řekli, že bychom to mohli také zkusit. Tak jsme vymysleli projekt, šli s ním do startup akcelerátoru Startup­Yard s tím, že jim to představíme, dostaneme peníze a pak vymyslíme, co dál. Samozřejmě to nevyšlo a investice nebyla. Kolega si pak musel najít práci a já shodou okolností začal pomáhat přímo akcelerátoru StartupYard.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Startupy, Články z Computeru, Rozhovory, Praha, Investice, Memue, StartupYard, Rozhovor, BizIT, Angela, Vysoká škola ekonomická, Platforma, Business IT Club, Koronavirová krize, Filip Mikschik, Inkubátor, Meme, StartupJobs, Start-up, Yard, ProjektDalší ze sérií Xboxu by měla vyjít v kolekci ve stylu Halo: Master Chief Collection

Další ze sérií Xboxu by měla vyjít v kolekci ve stylu Halo: Master Chief Collection

Remaky a remastery starších her jsou i po letech žhavé téma. Na minulé generaci Microsoft zabodoval s kolekcí Halo a vypadá to, že něco podobného chystá pro další značku.

Martin Nahodil
XboxSpekulace
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Cyberpunku 2077 se podařilo na Steamu dostat na přední příčky prodejnosti

Cyberpunku 2077 se podařilo na Steamu dostat na přední příčky prodejnosti

Zpackaný start nezabránil Cyberpunku slavit úspěch.

Michal Maliarov
Cyberpunk 2077SteamByznys
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda