Instagram | Tipy

Pozvedněte Instagram na vyšší level. Poradíme, jak publikovat působivé Příběhy

Příběhy/Stories už představují v moderní fotografii a videu samostatný žánr. Navíc neustále nabývají na významu.

Je zajímavé sledovat, jak se trendy v digitální fotografii a videu posouvají s tím, jak se vyvíjejí moderní technologie. Aplikace jsou totiž to, co hraje v dnešní době velkou roli, a je pak jedno, zda pořizujete obsah na digitál, nebo mobilní telefon za pět tisíc. Chcete-li být určitým způsobem vidět, musíte existovat na sociálních sítích.

Vše odstartoval Insta­gram. Rozhodně ale nebyl jediný, protože své štěstí ve „fotografických sociálních sítích“ zkoušeli i mnozí jiní. Profesionální alternativou byla a pořád je platforma EyeEm, ve hře zůstává i Snapchat, který se pořád těší značnému zájmu (jedná se o 7. celosvětově nejstahovanější aplikaci za první čtvrtletí letošního roku). Právě Snapchat přišel s neustále rostoucím fenoménem – Příběhy.

Jen na jeden den

Jedná se o sbírku především vizuál­ního obsahu, který je přehráván v pořadí, v jakém byl pořízen. Má tedy ukázat průběh dne uživatele dané sociální sítě jinou formou než klasickými příspěvky, a to po celých 24 hodin. Tak dlouho si jej mohou ostatní rovněž přehrávat, obvykle prostým klepnutím na profilovou fotografii uživatele nebo z horního panelu domovských obrazovek aplikací. Pokud není uložen (v takovém případě se ve vašem profilu zobrazuje nad příspěvky), po jednom dni přestane být vidět. Přidanou hodnotu má v tom, že i když přidáte obsahu, kolik chcete, nezahltíte tím ostatní uživatele, jak standardně činíte běžnými příspěvky.

 

Omezená doba existence Příběhu nutí uživatele k okamžité reakci a je to tak skvělý nástroj pro publikování obsahu

 

A protože sdílení přece jen jiného, a mnohdy hodně odlehčeného obsahu dosahovalo nebývalé obliby, bylo jen otázkou času, než se Stories objeví i jinde. Hlavní boom nastal v roce 2016, kdy jej do svého rozhraní integroval právě Instagram. Následně byly přidány i do Facebooku, Messengeru, ale třeba také do Twitteru. Jenže když dva dělají totéž, není to totéž. Právě na Twitteru totiž totálně propadly a vývojáři je po chvíli z platformy odstranili, protože je – vzhledem k zaměření dané sítě i jejích uživatelů – prostě nikdo nepoužíval. Od letošního roku zavádí Příběhy také TikTok.

Marketingový ráj

24hodinový formát je také dobrý způsob, jak propagovat různé slevy a soutěže, ankety, pokládat otázky atd. Právě krátká doba existence Příběhu nutí uživatele k okamžité reakci. Z marketingového hlediska tak vykazují Příběhy kýžený dopad a firmy na ně hodně sází. Ostatně první metou je nasbírat několik tisíc sledujících už jen proto, aby se vám v Příbězích zpřístupnilo gesto k přímému přesměrování třeba na produkt ve vašem e-shopu. A k tomu jsou zde samozřejmě všechny ty hashtagy, samolepky, označování účtů a uživatelů a další prvky, které dělají vaše Příběhy poutavější.

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Facebook, Sociální sítě, Články z Computeru, Instagram, Twitter, Snapchat, Android, Pinterest, Tipy, TikTok, Návody, Uživatelé, Apple iOS, Příspěvek, Stories, Mojo, Messenger, Příběh, Instagram Stories, Vysoký level, Uno, Aplikace, Telefony s Androidem na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Recenze mobilu Sony Xperia 10 IV. Kompaktní maratonec

Recenze mobilu Sony Xperia 10 IV. Kompaktní maratonec

** Drobná evoluce v zaběhlém trendu řady Xperia 10 ** Famózní výdrž v kompaktním balení s nízkou hmotností ** Slabé výsledky fotoaparátu ještě zvýrazní ambiciózní cenovka

Martin Herodek
Střední třídaRecenze
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

** RAM je po procesoru druhým nejdůležitějším HW parametrem ** Stará se o rychlý multitasking a o svižné načítání dat ** Věděli jste, kolik v RAM průměrně zabírá Android 12?

Martin Chroust
Virtuální RAMOperační paměť