Únik dat

Pozor na otisky prstů, na webu se potulovala jejich obrovská databáze

Jihokorejský výrobce bezpečnostních podnikových systémů Suprema má vážný problém. Na webu kdosi zpřístupnil data z Jeho biometrické služby BioStar 2, kterou využívají společnosti po celém světě včetně nejrůznějších bank nebo britské policie.

Uniklá data objevili izraelští výzkumníci Noam Rotem a Ran Locar z webu vpnMentor. Narazili na ně minulý týden během rutinní síťové analýzy na volně přístupném serveru.

Balík dohromady čítá 27,8 milionů záznamů počínaje běžnými hesly a informacemi o uživatelích a konče jejich otisky prstů a dalšími biometrickými údaji. To je problém, uniklý digitální otisku prstu totiž na rozdíl od hesla jen tak nezměníte.

Uniklá biometrická data:

Soubory zároveň obsahovaly dostatek autorizačních dat pro aplikační rozhraní BioStaru, aby experti dokázali do systému vložit dokonce vlastní otisky prstů, takže by si mohli tímto způsobem povolit vstup do mnoha podniků.

Diskuze (32) Další článek: Americká armáda vyvíjí 3D tištěnou ochrannou výstroj. Technologie je inspirovaná schránkami mlžů

Témata článku: Bezpečnost, Únik dat, Biometrie, Policie, Prst, Biostar, Průšvih, Biometrický údaj, Data, Otisky prstů, Suprema, Údaj, Databáze, Otisk


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu