Pozor na nekompatibilitu mezi Wordem 97 a 2000

Pokud ukládáte dokumenty ve Wordu 2000, měli byste mít na paměti, že i věci podporované oběma programy nemusí Word 97 akceptovat.
Pokud ukládáte dokumenty ve Wordu 2000, měli byste mít na paměti, že i věci podporované oběma programy nemusí Word 97 akceptovat. Konkrétně jde o odkazy v dokumentech. Jak Word 97 tak Word 2000 umí vkládat do dokumentu hypertextové odkazy, některé ovšem dostanou Word 97 do úzkých. Pokud do Wordu 2000 vložíte okopírovaný text z webové stránky a ten uložíte jako DOC soubor, při otevření ve Wordu 97 budou odkazům v dokumentu chybět vyplněné cílové dokumenty. Informační hodnota dokumentu tak bude velmi snížena. V rámci Wordu 97 takové špatné odkazy navíc vypadají velmi nelogicky: makrem zjistíte, že v dokumentu je třeba celkem 5 odkazů, na ty špatné se nedá ale nijak odkazovat a nelze tak vyrobit makro, které by poškozené dokumenty opravilo.

Pokud chcete zajistit, aby všechny odkazy byly čitelné a použitelné i ve Wordu 97, musíte otevřít vlastnosti každého odkazu a potvrdit je. Tím zapracuje vnitřní mechanismus Wordu 2000, který správně implementuje odkazy do dokumentu.

Diskuze (2) Další článek: Computer 1/00

Témata článku: WoR, Špatná věc, .doc, Makro, WordTohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Recenze procesoru AMD Ryzen 7 5700G. S výkonnou grafikou a ve správný čas

Recenze procesoru AMD Ryzen 7 5700G. S výkonnou grafikou a ve správný čas

Procesory AMD s výkonnou integrovanou grafikou využívaly letitou architekturu Zen+. Výkonný nástupce se Zen 3 přichází v době, kdy je ho zapotřebí nejvíce.

Adam Vágner
RyzenTestyAMD
Recenze mobilní hry Slovní Duel. Nadějný, ale nedotažený fotbálek

Recenze mobilní hry Slovní Duel. Nadějný, ale nedotažený fotbálek

Procvičujete rádi slovní zásobu a chcete zapálit mozkové závity? Třeba bude tahle hříčka z českých luhů a hájů zrovna pro vás!

Ladislav Novák
Mobilní hryRecenze
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy