Pozor na Kazaa, můžete chytit červa

Pokud využíváte Kazaa i ke stahování softwaru, dejte si pozor na nového červa, který se maskuje jako lákavé programy.
Nový červ Backdoor.K0wbot.1.3.B je jedním z nové generace červů, kteří pro své šíření využívají výměnných sítí. Tento červ napadá Kazaa a šíří se jejím prostřednictvím. Navíc se umí vzdáleně řídit přes IRC a tak například aktualizovat svůj kód, hlásit konfiguraci počítače, nainstalované programy (seznam složek v Program Files) a další případné příkazy přes IRC.

Klepněte pro větší obrázek

V rámci Kazaa se červ šíří tak, že se nabídne ke sdílení jako 150 různých souborů s lákavými názvy. Jedná se jakoby o různé cracky, generátory klíčů a jiný zdánlivě přitažlivý warez. Nešíří se jako MP3 nahrávky nebo jako videoukázky. Pokud tedy nepoužíváte Kazaa ke stahování aplikací a programů, jste v podstatě v bezpečí. Pokud máte pochybnosti, antivirová firma BitDefender, která na červa upozornila, dala k dispozici i bezplatný odvirovávač.

Na podobném principu budou za chvíli jistě i další případní červíci, kteří budou schopni agresivnějšího chování. Prostě pokud u stahování souborů Internetu platí zvýšená pozornost na antivirovou kontrolu, dvojnásob to platí u souborů získávaných z výměnných sítí.

Co se týče hudebních nahrávek, tam se zatím červy nešíří, nicméně i zde je vyvíjena nepříjemná činnost. Nahrávací společnosti se snaží bojkotovat výměnné sítě nabízením podvržených skladeb, obsahujících ticho nebo jen hudební smyčky. Protože mají k dispozici poměrně velkou přenosovou kapacitu, může být procento podvržených skladeb nepříjemné. Na druhou stranu to výměnu skladeb zastavit nedokáže a je to jen jakýmsi nepohodlím při stahování.

Řešením proti červům i podvrženým skladbám bude rozšíření klientů výměnných sítí o uživatelské hodnocení a zvyšování kreditu užitečných dat.

Diskuze (2) Další článek: SiS Xabre do 14 dnů u nás

Témata článku: Výměnná síť, Červ, Podvržený soubor, Kaz, Program Files, Ticho, Klient Kazaa, Zvýšená pozornost, Uživatelské hodnocení, Podobné hodnocení, Kazaa, Crack


Určitě si přečtěte

Technici nestíhají. Cetin dočasně přerušil zavádění VDSL bondingu
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

** Tranzistory současných počítačů vyzařují při přepínání teplo ** Na Tokijské univerzitě proto vyvíjejí adiabatické procesory ** Využívají supravodivost a jsou 80× úspornější

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
TranzistoryProcesoryTechnologie
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 112

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging
Můžete mít dvakrát rychlejší VDSL? Mapa Cetinu ukazuje, kde je dostupný bonding
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián | 22

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály