Na svoje poznámky a nápady používám online web www.zapis-to.cz. Je to rychlé a přehledné.
Vím, že je to stále dokola, ale na webu zaměřeném na IT, by redaktoři měli zvládat jednotky. Nebo opravdu je u EverNotu omezení uploadu na 60 milibitů za měsíc?
Používám kombinaci Simplenote a Keep. Zatímco Simplenote se hodí na různé poznámky v práci, ze školení a konferencí, Keep je ideální na rychlé okamžité poznámky a nákupní seznamy.Jediná škoda je, že simplenote nepodporuje vkládání obrázků.Jinak za zmínku (zejména pro paranoiky) stojí ještě https://turtlapp.com/Je kompletně šifrovaný a umí věci které Simplenote ne. Ale nějak mi nesedl ovládáním.
Vohnout (OneNote) jsem určitou dobu používal, ale je zbytečně složitý a na mobilu velmi krkolomně použitelný. V poznámkovníku nepotřebuji psát román ani vést účetnictví. Evernote může být, jaký chce, ale je to typický bloatware, který je předinstalovaný na každém mobilu a počítači, stejně jako McAfee a podobné sračky. Z toho důvodu mám k němu blok a nikdy ho používat nebudu. Sorry jako.Mě osobně vyhovuje Keep. Jednoduchý, rychlý, snadno tříditelný a velmi dobře a rychle použitelný na mobilu. Používám ho na všechny poznámky od jednoduchých checklistů a to-do listů, přes standardní "myšlenkový buffer" až po (neoficiální) zápisy ze schůzek a chybí mi v něm jenom alespoň základní možnosti formátování (b/i) a nějaký nástroj pro zápis vzorců.Zároveň si dovolím opravit lež z článku, že v jedné poznámce v Keepu může být jen jeden obrázek. Nevím o tom, že by byl počet jakkoliv omezen, resp. na žádné omezení jsem nenarazil (víc než 7 obrázků jsem nezkoušel).
Jo a taky jste u Keepu zapomněli zmínit zvukové poznámky, kreslení od ruky, vestavěné OCR a docela šikovné propojení s Google Docs.No nečekal jsem, že autor aplikace, o kterých píše, alespoň vyzkouší, přeci jenom jsme na živě. Ale mohli jste alespoň zkopírovat popis třeba z Wikipedie. Kopírování vám vždycky šlo výborně... 😀
A co Apple poznámky - přístupné zdarma v počítači, na webu i v mobilu/tabletu, pochopitelně plně funkční napříč celou platformou, synchronizace dle potřeby přes iCloud a pro paranoidní klidně přes vlastní IMAP? Jenže to by omezená Lživácká embrya musela znát i něco jiného než tupé desítky a Android...
Bohužel nic lepšího než OneNote jsem ještě nenašel. V práci jsem si na něj zvykl velice rychle a doma jej používám na určité projekty.
Používám OneNote napříč asi 5 zařízeními (3* PC a 2* Android) a naprosto funguje, navíc přeci jen od spolehlivého zdroje ... Žádné složitosti po něm nechci, většinou jen co se má kde udělat plus (zaklikávací) nákupní seznamy ... B-]
Keep by mi vyhovoval, ale tá neschopnosť, až arogancia a neochota Googlu pridať možnosti triedenia poznámok a potom položiek v zozname z toho robí nepoužiteľnú vec. navyše, používatelia im to vypisujú do zoznamov želaní roky. Lenže G chce hľadať a nie triediť a tak im vnucuje úplne neergonomické riešenie, takže Keep nie. Používam Evernote a vyhovuje mi, akurát sa pre mňa zhoršila možnosť použitia, lebo v práci nám z nejakého neznámeho dôvodu zaradili Evernote web medzi zakázané. Obmedzenie na synchronizáciu dvoch zariadení by mi nevadilo, stačí mi web a mobil.
Očividně Google nemá v tomhle konkurenci. S emailem, kde by se nemohli vytvářet podsložky, by Google nepochodil, proto nemohl lidi nutit, aby spoléhali jen na hledání. Já zkusím u Google Keep vytvořit TOC(obsah) a pokud mne omrzí, vše do toho obsahu manuálně dávat, tak si holt budu dělat poznámky v Google Dokumentech či Online MS Office. A at si pak Google políbí, ten svůj elektronická zadek.
Poznámky v Keepu jsou třídit perfektně, stejně jako v gmailu, pomocí štítků.
Dobrý program je také EfficientPIM který je placený. Zdarma je taky výborný Winorganizer, který nepoužívá cloud a je nyní zdarma. Na stránce jsou registrační klíče pro všechny verze.
Bez synchronizace, asi málokdo, bude chtít program na poznámky, přece jen, mobil má u sebe každý.
onenote me nebavilo a to jsem hodne trpelivy, zbytek nejak podobne. poznamky od applu nemaji chybu. intuitivni, prehledny, funkcni a gratis
me onenote naopak vyhovuje
Chybí tu CherryTree, to je vcelku taky známá aplikace. Akorát jí stále chybí synchronizace. Google Keep by mi stačil, ale výrazně mi chybí, že se poznámky nedají třídit stromově. Vše je založené jen na hledání...
Poznámky v Keepu se dají třídit stromově. Google tomu říká štítky, ale dá se to používat i jako složky - já to tak používám. Pravda, zanořený štítek v štítku to asi neumí, ale zase jedna poznámka může tématicky zapadat do více štítků, což složkami nedáš. Mě to vyhovuje.
Na hledání si stěžovat nemůžu. Ale stejně, jako v počítači nespoléhám jen na hledání, tak na to nemůžu spoléhat i u poznámek. Gmail má taky štítky(i když se tváří jako složky), ale nabízí i vytváření podštítků. Takže je nelogické, proč to Google nedovolí i v Google Keep. Něco podobné je i checklist, který neumí podúkoly.
Lze použít cokoliv, hlavně daná aplikace nesmí nic synchronizovat s netem, vůbec nijak sdílet zanesená data. Důvod je prostý, v momentu, kdy budete čelit např. trestnímu stíhání (nemusí jít o násilné činy), případně v čistě privátní záležitostech, pak může tyto často důvěrné* informace někdo dohledat a použít proti vám. Sám šifruji soubory, ve kterých mám nejen poznámky, "šmíráky" (hrubé koncepty), postupy, ale vše co by mohl někdo zneužít a nikdy je v otevřené formě, nesdílím ani nepřenáším do cloudu. Dnes jsou všichni on-line moc zvědaví, tůdle, nůdle.* Pochybuji, že někdo má v poznámkách jen co má koupit k večeři, případně jaký úkol nemá dodělaný po neděli do školy, či jaké stránky se mu líbí, a pozor, to už by někoho zajímat mohlo. 😉
s tvojí paranoiou se doplhe divím, že seš online a nežiješ někde v lese odříznutej od světa...
Nejsem paranoidní, jen se mi za život několikrát stalo, že můj nápad byl zneužit. Proto jsem cítil povinnost, uvést varování pro lehkovážné lidi, aby neudělali stejnou chybu jako já. Ohledně lokace, jsem online, přece vidím z oken do lesa, to že mám rád přírodu ještě nemusí znamenat, že se vzdám moderních technologií, které mě baví a ještě generují chechtáky ($).
Tvl na tvém místě bych rychle hledal odbornou pomoc ... 😉 Mimochodem, právě o té synchronizaci článek je. A pokud si tam někdo umísťuje "čistě privátní záležitosti", tak se jedná o problém jeho samotného. 😝
A právě proto je má reakce taková, jaká je. Odbornou pomoc hledat nemusím, mám v rodině vystudovaného psychologa i psychiatra (jedna osoba), a ta říká, jo, jsi blázen, ale v normě, hlavní je, že se léčíš. A já odpovídám, ano, jsem blázen, ale léčím se. 😁Poznámka: Pokud je umisťování citlivých dat (zneužitelných) věcí každého, pak mi vysvětli, proč tolik lidí dělá tyto chyby a dále, proč chce např. MS omezovat lidi svými Windows S? To vlastně souvisí, neměl by v takovém případě, nechat rozhodnutí na těch lidech, stejně jako ty říkáš, co si mají, kam umisťovat?
to je už na diagnózu... ani nechoď na ulici...
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.