Poznámkový blok jako samostatná aplikace v Microsoft Store má novou ikonu, ale nejistý osud

Poznámkový blok jako samostatná aplikace v Microsoft Store má novou ikonu, ale nejistý osud

Poznámkový blok (Notepad) je jednoduchý textový editor bez jakýchkoli zbytečností, který je nedílnou součástí základní softwarové výbavy od raných verzí Windows. V loňském roce uvolnil Microsoft Poznámkový blok jako samostatnou aplikaci do svého Microsoft Store. Jedním z důvodů tohoto kroku byla možnost častějších aktualizací, které je možné realizovat nezávisle na operačním systému.

Nejistý osud Poznámkového bloku

Kromě častějšího vydávání nových funkcí a oprav znamenalo uvolnění Poznámkového bloku touto cestou také možnost jeho odinstalace a následné instalace. Nakonec ale vše dopadlo úplně jinak – Microsoft se koncem roku rozhodl, že nezahrne tuto verzi aplikace do běžných sestavení Windows 10.

„Děkujeme za veškerou zpětnou vazbu, kterou jste poskytli u této verze Poznámkového bloku v obchodě Microsoft Store. Aktuálně jsme se rozhodli, že ji neuvedeme k zákazníkům,“ uvedli na přelomu loňského a letošního roku vývojáři.

Microsoft v podstatě nikdy neupřesnil, proč se rozhodl nenabídnout uživatelům snadno aktualizovatelnou verzi programu. Podle posledních zpráv, které přinesl server Windows Latest, to ale vypadá, že se této myšlenky až tak úplně nevzdal.

Záhadná aktualizace

Ukázalo se totiž, že aplikaci v Microsoft Store stále udržuje a vydává na ni blíže nespecifikované aktualizace a opravy. Předchozí verze 10.1912.1.0 z února tohoto roku byla počátkem srpna aktualizována na verzi 10.2007.1.0.

V současné době jsou systémové požadavky pro instalaci Windows 10 v sestavení 19541 nebo vyšší. Build s tímto číslem je přitom k dispozici pouze beta testerům v kanálu Dev Channel, jež testují připravované budoucí funkce operačního systému.

Asi jedinou novinkou, která je v tuto chvíli patrná, je nová ikona aplikace. Uvolnění aktualizace aplikace v Microsoft Store však oživilo naději, že by Poznámkový blok nakonec přeci jen mohl být distribuován a aktualizován touto cestou.

Diskuze (15) Další článek: 4K a IPS za sedm tisíc korun. Test levného 4K monitoru Philips 276E8VJSB

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Aktualizace, Microsoft Store, Ikona, Poznámkový blok, Nová ikona, APL, Verze, Aplikace, Windows Latest


Určitě si přečtěte

Můžete mít dvakrát rychlejší VDSL? Mapa Cetinu ukazuje, kde je dostupný bonding
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Konec modrých obrazovek smrti? Microsoft vydává mimořádnou aktualizaci pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián | 22

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Čekali jsme skoro šest let. Android Auto jede do Česka i na Slovensko
Lukáš Václavík
Android AutoNavigaceGoogle
Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 167

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

** Počítač dnes ochrání kdejaký antivirus ** Drobná krabička Omni se postará rovnou o celou domácí síť ** Bude ji odposlouchávat, analyzovat a blokovat útoky

Jakub Čížek | 119

Jakub Čížek
AntivirusIoT