Software | Windows 10 | Microsoft Store

Poznámkový blok jako samostatná aplikace v Microsoft Store má novou ikonu, ale nejistý osud

Poznámkový blok (Notepad) je jednoduchý textový editor bez jakýchkoli zbytečností, který je nedílnou součástí základní softwarové výbavy od raných verzí Windows. V loňském roce uvolnil Microsoft Poznámkový blok jako samostatnou aplikaci do svého Microsoft Store. Jedním z důvodů tohoto kroku byla možnost častějších aktualizací, které je možné realizovat nezávisle na operačním systému.

Nejistý osud Poznámkového bloku

Kromě častějšího vydávání nových funkcí a oprav znamenalo uvolnění Poznámkového bloku touto cestou také možnost jeho odinstalace a následné instalace. Nakonec ale vše dopadlo úplně jinak – Microsoft se koncem roku rozhodl, že nezahrne tuto verzi aplikace do běžných sestavení Windows 10.

„Děkujeme za veškerou zpětnou vazbu, kterou jste poskytli u této verze Poznámkového bloku v obchodě Microsoft Store. Aktuálně jsme se rozhodli, že ji neuvedeme k zákazníkům,“ uvedli na přelomu loňského a letošního roku vývojáři.

Microsoft v podstatě nikdy neupřesnil, proč se rozhodl nenabídnout uživatelům snadno aktualizovatelnou verzi programu. Podle posledních zpráv, které přinesl server Windows Latest, to ale vypadá, že se této myšlenky až tak úplně nevzdal.

Záhadná aktualizace

Ukázalo se totiž, že aplikaci v Microsoft Store stále udržuje a vydává na ni blíže nespecifikované aktualizace a opravy. Předchozí verze 10.1912.1.0 z února tohoto roku byla počátkem srpna aktualizována na verzi 10.2007.1.0.

V současné době jsou systémové požadavky pro instalaci Windows 10 v sestavení 19541 nebo vyšší. Build s tímto číslem je přitom k dispozici pouze beta testerům v kanálu Dev Channel, jež testují připravované budoucí funkce operačního systému.

Asi jedinou novinkou, která je v tuto chvíli patrná, je nová ikona aplikace. Uvolnění aktualizace aplikace v Microsoft Store však oživilo naději, že by Poznámkový blok nakonec přeci jen mohl být distribuován a aktualizován touto cestou.

Diskuze (15) Další článek: 4K a IPS za sedm tisíc korun. Test levného 4K monitoru Philips 276E8VJSB

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,