Windows | Operační systémy

Poznámkový blok a Malování už nebudou pevnou součástí Windows

Nejnovější vývojářské sestavení Windows 10 přineslo nenápadnou, avšak překvapující novinku - programy Poznámkový blok a Malování bude možné ze systému odinstalovat. Po dlouhé roky to přitom byly neodmyslitelné součásti systému, které sloužily jako základní programy pro otevření textových či obrázkových souborů. 

Programy budou výchozí součástí Windows i nadále, ale bude to poprvé, co je bude možné oficiální cestou odinstalovat. Na novinku v aktuálním testovacím sestavení systému upozornil specializovaný web WindowsLatest, který už možnost vyzkoušel a zjistil, že pro odinstalování těchto drobností je zapotřebí restart systému a ani po něm nedojde k plnému odstranění zmiňovaných programů. Dvojice programů sice zmizí z nabídky Start a kontextových nabídek, takže se systém bude tvářit, jako by v počítači neexistovaly, ale principiálně dojde pouze k jejich deaktivaci. 

Nová by se měla objevit v rámci velké jarní aktualizace systému Windows 10 označované jako 20H1 nebo také 2004. Malování a Poznákový blok se stanou novými položkami v nabídce nastavení známé jako Správa volitelných funkcí. Tam už najdeme mimo jiné také Internet Explorer a Windows Media Player. 

Diskuze (25) Další článek: Kam dnes zajít na oběd? Seznam.cz a Firmy.cz nově zobrazují u restaurací aktuální denní menu

Témata článku: Software, Windows, Windows 10, Operační systémy, Internet Explorer, Malování, Windows +, Systém, Poznámkový blok, Součást, Součást systému, Win +, Pevná součást, Start, Program, Aktualizace systému, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware