Apple | Web | Apple Music

Pozdě, ale přece. Apple spustil webovou verzi služby Apple Music

Apple dnes konečně spustil webovou verzi hudební streamovací služby Apple Music. Po více než čtyřech letech od jejího vzniku tak dohání zásadní nedostatek proti konkurenčnímu Spotify, které na webu funguje již pátým rokem. Apple Music mělo svůj web již v minulosti, ovšem tam přehrálo pouze ukázku skladby a pro přehrání celé písně jste byli odkázání do aplikace, kterou jste museli mít nainstalovanou v počítači.

Nová verze prozatím běží v rámci bety, ale využít ji může každý na této adrese. Vzhled i funkce jsou podobné jako v nové desktopové verzi, která již tento měsíc přijde s operačním systémem macOS 10.15 Catalina. Najdete v ní přístup ke své knihovně, playlistům, rádiím a vidíte v ní i doporučené skladby nebo můžete vyhledávat další. V případě macOS se webová verze dokonce umí spolu se systémem automaticky přepnout do tmavého režimu.

Největší radost z Apple Music na webu však budou mít hlavně uživatelé Windows, jelikož půjde zatím o jediný způsob, jak se elegantně vyhnout používání zastaralého iTunes.

Diskuze (17) Další článek: Chytrá domácnost Haier mění svět

Témata článku: Apple, Windows, Web, Spotify, Apple Music, Hudba, filmy, seriály, iTunes, Verze, Webová verze, Skladba, Režim, Verze služby, Catalina

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5