Windows 10 | Windows 11 | PowerToys

PowerToys pro Windows už umí klávesovou zkratkou vypnout mikrofon i kameru při hovoru

Microsoft minulý týden vydal PowerToys v0.49 (stahujte z GitHubu nebo Storu). Sada nástrojů vylepšujících funkčnost Windows se po měsících odkladů konečně rozšířila o funkci Ztlumení videokonference. Ta, jak název napovídá, umí při hovoru vypnout mikrofon i webkameru. Děje se tak přímo na systémové úrovni pomocí globální zkratky, takže funguje ve všech aplikacích.

Obojí se vypne klávesovou zkratkou Win+N, mikrofon se tlumí pomocí Win+Shift+A a kamera pak pomocí Win+Shift+O. Kombinace lze libovolně změnit, vždy ale musí jít o zkratku s přepínačem Win, Shift, Ctrl nebo Alt. Není možné to nastavit na jedinou klávesu.

Skrývání webkamery funguje tak, že se místo obrazu zobrazí černá plocha, uživatel ale může zvolit vlastní zástupný obrázek. Pokud zkratky použijete, v pravém horním rohu monitoru (standardně, lze to změnit) se objeví informace, že jste mikrofon či kameru dočasně deaktivovali. Kliknutím na tlačítko nebo stejnou klávesovou zkratkou se vše vrátí do původního stavu.

PowerToys v0.49 přidávají i novou funkci Find My Mouse v sekci Mouse utilities. Dvojitým stisknutím Ctrl obrazovka ztmavne a jen kolem kurzoru myši zůstane zvýrazněné kolečko. To může přijít vhod, pokud kurzor na velkých bílých plochách nemůžete najít a nechcete s ním jezdit cikcak, než si jej všimnete.

Microsoft také upravil nástroj PowerRename pro hromadné přejmenování. Má akorát nový vzhled zjednodušující nastavení. Kdo však používá alternativní správce souborů jako Total Commander, toho neohromí. A začátečníky zase vyděsí regulárními výrazy, jejichž možnosti a použití nevysvětluje.

Diskuze (1) Další článek: Z Nej.cz roste telekomunikační gigant. Kupuje Netbox a nabídne optiku pro půl milionu domácností

Témata článku: Windows, Microsoft, Software, Windows 10, Kamera, Windows 11, GitHub, Total Commander, Mikrofon, PowerToys, Shift, Alt, Klávesová zkratka, Store, Hovor, Win + N, Zkratka, Win + Shift, Digitální kamery na Heureka.czKvůli této unikátní funkci jsme si málem ukroutili ruku. Čím nás uchvátilo vzácné Vivo X70 Pro+?

Kvůli této unikátní funkci jsme si málem ukroutili ruku. Čím nás uchvátilo vzácné Vivo X70 Pro+?

** Vivo X70 Pro+ je špičkový telefon s prvotřídní výbavou i fotoaparátem ** Ten se kromě značky Zeiss může chlubit i gimbalovou stabilizací ** Telefon se u nás bohužel neprodává

Martin Miksa
Čtyřnásobný fotoaparátZeissPreviewVideo
České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

** Jeden z největších obchodů historie se nedostal do hlavních zpráv ** Videohry televizím slouží jen k honění senzací, není to seriózní byznys ** České videohry jsou přitom úspěšnější než jiná kulturní díla

Lukáš Václavík
HryKomentářByznys
QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Podvodníci v Call of Duty Warzone mají novou zábavu. Létají v autech

Podvodníci v Call of Duty Warzone mají novou zábavu. Létají v autech

Stejně aktivně, jako Activision vymýšlí obranu proti hackerům vymýšlí i hackeři nové způsoby, jak zatopit normálním hráčům.

Michal Maliarov
Call of Duty: WarzoneBattle Royale
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Recenze hry GTFO. Napínavá týmová akce v podzemním chaosu

Recenze hry GTFO. Napínavá týmová akce v podzemním chaosu

Když trestanec již nemá co ztratit, třeba vám kývne na nebezpečnou misi ve vesmíru. Po vzoru Vetřelce nabízí GTFO velmi napínavou atmosféru a klíčem k přežití je kooperace.

Vojtěch Matušinský
RecenzeMultiplayer
Zpátky ve hře. Test procesoru  Intel Core i9-12900K

Zpátky ve hře. Test procesoru Intel Core i9-12900K

Procesory Intelu pro stolní počítače si po drobném zaváhání znovu uzmuly výkonnostní prvenství ve hrách i aplikacích náročných na výpočetní jádra.

Adam Vágner
ProcesoryTestyIntel
Není to SSD, ale grafika. ASRock vyrobil jednoduchou kartu pro slot M.2
Karel Javůrek
AsrockGrafické kartyPočítače
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda