PowerToys

PowerToys 0.81 se pouští do pokročilého vkládání. Schránka ve Windows nikdy neměla více možností

Švýcarský nůž pro Windows opět rozšiřuje svou výbavu. PowerToys 0.81 mají nástroj na pokročilé vkládání. S tím souvisí odstraněním dřívějšího nástroje pro vkládání textu bez formátování, protože tato funkcionalita je obsažena v novém nástroji. Předesílám, že do češtiny zatím přeložený není, takže ho najdete hned na začátku seznamu pod původním názvem Advanced Paste.

Nabídka je zatím docela skromná. Vkládat můžete jako prostý text, formát Markdown nebo JSON. Když si třeba zkopírujete část naformátovaného textu z wordovského dokumentu a budete chtít, aby byl výsledek ve formátu Markdown, dostanete text i s příslušnými značkami, které pak čtečka interpretuje.

Vložení s výběrem možností vyvoláte klávesovou zkratkou Win+Shift+V. V malém okně se následně rozhodnete, jak se má obsah vložit do požadované destinace. Ruce z klávesnice sundat nemusíte, vybíráte zkratkami Ctrl+1, Ctrl+2 atd. Pokud budete některou z možností využívat často, přijde vhod natavení vlastní klávesové zkratky.

powertoys 081 (1).png
Jak chcete zkopírovaný text vložit?

Pro vložení prostého textu je už přednastavená obvyklá zkratka Ctrl+Shift+V. Je možné nastavit pro pokročilý výběr klasickou zkratku Ctrl+V, Microsoft to nicméně nedoporučuje, protože to může v některých případech vést ke komplikacím. Nástroj můžete napojit na klíč k API od OpenAI a nechat AI formátovat vkládaný text.

powertoys 081 (2).png
Ve Wordu vidíte zdrojový odstavec, který
jsme vložili ve formátu MD do Poznámkového bloku

Zdroje: Microsoft / Learn | PowerToys / Github

Diskuze (2) Další článek: Recenze notebooku Acer Swift GO 14. Přijdete kvůli svítícímu touchpadu, zůstanete kvůli výkonu

Témata článku: , , , ,