Powerpoint 2000 – prezentujte se na Internetu

S PowerPointem 2000 už u prezentace být nemusíte, můžete ji spouštět i s vaším komentářem po Internetu.
Prezentační programy získávají čím dál více na popularitě, již dnes po vás často šéf chce, abyste vytvořili nějakou tu prezentaci a ukázali svým kolegům či zákazníkům tu správnou myšlenku. S PowerPointem 2000 už u toho být nemusíte, prezentaci můžete spouštět i s vaším komentářem po Internetu.

Ukažte se na webu
Pokud zatím ze všech zmínek o Office 2000 máte pocit, že bez webu a Internetu to už dnes nejde, daří se Office jeho cíl vzbuzovat velmi úspěšně. PowerPoint dále lehce rozvíjí principy tvorby prezentací ve verzi 97, nicméně gro produktu leží v propojení s webem.

Přímo z PowerPointu můžete naplánovat veřejné vysílání své prezentace, kontaktovat účastníky a zajistit vše potřebné. Jakýkoli sledující bude potřebovat jen normální prohlížeč Internet Explorer s jeho podporou NetShow. Váš stroj s PowerPointem se po dobu prezentace bude chovat jako server NetShow a vy budete lifrovat snímky včetně vašeho hlasového komentáře v reálném čase nejen přes vnitrofiremní síť, ale třeba i přes Internet. Proběhnuté prezentace navíc mohou být umístěny na server, odkud si je každý zájemce může později spustit a v klidu prohlédnout.

Jak je u Office 2000 dobrým zvykem, PowerPoint může pracovat s formátem HTML jako základním a jediným nutným formátem, co uložíte do HTML můžete později bez problémů otevřít a dále upravovat. PowerPoint umí už používat VML (vektorový popis objektů) obsažený v IE 5.0, který je na dobré cestě vstoupit do standardů W3C. Vektorová grafika, která tvoří základ layoutu jednotlivých snímků tak může být uložena úsporně. Jednotlivá rozšíření standardů se dají vypnout tak, aby snímky byly prohlížitelné i ve starších prohlížečích.

Opět jsem uložil vzorové prezentace do HTML formátu pro vaši analýzu. Plná verze obsahuje funkce pro IE5, očesaná verze je s vypnutými možnostmi. Sice se mi nezdá, že by mohla fungovat třeba i v trojce Netscapu, ale je to stejně furt jen beta 2, takže uvidíme.

Drobnosti v rozhraní
Projedu jen stručně výčet. Můžete vytvářet tabulky rovnou v PowerPointu bez nutnosti nasazení Wordu nebo Excelu. Nové je uživatelské rozhraní s třemi panely – vlevo textový seznam snímků s jejich obsahem, vpravo samotné okno snímku a pod ním úzké okno na komentář k slajdu.

Text by si měl sám upravit velikost, když se nevejde do okna a přeteče přes okraj slajdu. Číslované seznamy se už formátují samy jako ve Wordu. Můžete mít grafické odrážky jako v novém Wordu. Vylepšily se podklady přednášejícího pro prezentaci. Přibyla podpora dvou monitorůa pro mobilní uživatele vypínání spořiče obrazovky na notebooku. S formátem HTML mohou být v prezentaci umístěny i animované GIFy.

Budoucnost prezentací
Nový PowerPoint bude brzy jistě využíván jako standard pro publikování firemních prezentací na Internetu, dnešní metoda, kdy si musíte buď stáhnout celou prezentaci, nebo instalovat ActiveX pro prohlídnutí souboru je nahrazena příjemnější metodou zobrazení v čistém HTML kódu. Navíc uživatel nemusí mít instalováno nic, než prohlížeč.odpadají tak problémy s kontrolou verzí a podobně.

Prostředí je nyní přehlednější, možnosti návrhu jsou bohatší a asistenti se snaží vám radit při práci v tom, jak udělat vaši prezentaci co nejzajímavější.

Váš názor Další článek: FCC - Logica: Akvizice desetiletí

Témata článku: Internet Explorer, PowerPoint, Jednotlivý snímek, PoW, Veřejné vysílání, Vektorová grafika


Určitě si přečtěte

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 42

Velká jarní aktualizace Windows 10: Co přináší April 2018 Update

Velká jarní aktualizace Windows 10: Co přináší April 2018 Update

** Po necelém půl roce je tu další aktualizace Windows ** Přináší časovou osu nebo sdílení souborů jako na mobilu ** A také Application Guard, který umí virtualizovat Edge

Jakub Čížek | 143

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne

** Není jen Chrome, Firefox, Edge či Opera. Na výběr máte mnohem více! ** Internetové prohlížeče se liší funkcemi, zaměřením i designem. Našli jsme 22 použitelných prohlížečů pro Windows ** Vyberte si prohlížeč, který vám bude nejvíce vyhovovat

Karel Kilián | 30

WALL-E vyfotil Zemi ze vzdálenosti 1 milionů km

WALL-E vyfotil Zemi ze vzdálenosti 1 milionů km

** Malá sonda s přezdívkou WALL-E pořídila fotografii Země a Měsíce ze vzdálenosti 1 milionů km ** CubeSat letí se sondou InSight k Marsu ** InSight přistane na Marsu 26. listopadu

Petr Kubala | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?