Powerpoint 2000 – prezentujte se na Internetu

S PowerPointem 2000 už u prezentace být nemusíte, můžete ji spouštět i s vaším komentářem po Internetu.
Prezentační programy získávají čím dál více na popularitě, již dnes po vás často šéf chce, abyste vytvořili nějakou tu prezentaci a ukázali svým kolegům či zákazníkům tu správnou myšlenku. S PowerPointem 2000 už u toho být nemusíte, prezentaci můžete spouštět i s vaším komentářem po Internetu.

Ukažte se na webu
Pokud zatím ze všech zmínek o Office 2000 máte pocit, že bez webu a Internetu to už dnes nejde, daří se Office jeho cíl vzbuzovat velmi úspěšně. PowerPoint dále lehce rozvíjí principy tvorby prezentací ve verzi 97, nicméně gro produktu leží v propojení s webem.

Přímo z PowerPointu můžete naplánovat veřejné vysílání své prezentace, kontaktovat účastníky a zajistit vše potřebné. Jakýkoli sledující bude potřebovat jen normální prohlížeč Internet Explorer s jeho podporou NetShow. Váš stroj s PowerPointem se po dobu prezentace bude chovat jako server NetShow a vy budete lifrovat snímky včetně vašeho hlasového komentáře v reálném čase nejen přes vnitrofiremní síť, ale třeba i přes Internet. Proběhnuté prezentace navíc mohou být umístěny na server, odkud si je každý zájemce může později spustit a v klidu prohlédnout.

Jak je u Office 2000 dobrým zvykem, PowerPoint může pracovat s formátem HTML jako základním a jediným nutným formátem, co uložíte do HTML můžete později bez problémů otevřít a dále upravovat. PowerPoint umí už používat VML (vektorový popis objektů) obsažený v IE 5.0, který je na dobré cestě vstoupit do standardů W3C. Vektorová grafika, která tvoří základ layoutu jednotlivých snímků tak může být uložena úsporně. Jednotlivá rozšíření standardů se dají vypnout tak, aby snímky byly prohlížitelné i ve starších prohlížečích.

Opět jsem uložil vzorové prezentace do HTML formátu pro vaši analýzu. Plná verze obsahuje funkce pro IE5, očesaná verze je s vypnutými možnostmi. Sice se mi nezdá, že by mohla fungovat třeba i v trojce Netscapu, ale je to stejně furt jen beta 2, takže uvidíme.

Drobnosti v rozhraní
Projedu jen stručně výčet. Můžete vytvářet tabulky rovnou v PowerPointu bez nutnosti nasazení Wordu nebo Excelu. Nové je uživatelské rozhraní s třemi panely – vlevo textový seznam snímků s jejich obsahem, vpravo samotné okno snímku a pod ním úzké okno na komentář k slajdu.

Text by si měl sám upravit velikost, když se nevejde do okna a přeteče přes okraj slajdu. Číslované seznamy se už formátují samy jako ve Wordu. Můžete mít grafické odrážky jako v novém Wordu. Vylepšily se podklady přednášejícího pro prezentaci. Přibyla podpora dvou monitorůa pro mobilní uživatele vypínání spořiče obrazovky na notebooku. S formátem HTML mohou být v prezentaci umístěny i animované GIFy.

Budoucnost prezentací
Nový PowerPoint bude brzy jistě využíván jako standard pro publikování firemních prezentací na Internetu, dnešní metoda, kdy si musíte buď stáhnout celou prezentaci, nebo instalovat ActiveX pro prohlídnutí souboru je nahrazena příjemnější metodou zobrazení v čistém HTML kódu. Navíc uživatel nemusí mít instalováno nic, než prohlížeč.odpadají tak problémy s kontrolou verzí a podobně.

Prostředí je nyní přehlednější, možnosti návrhu jsou bohatší a asistenti se snaží vám radit při práci v tom, jak udělat vaši prezentaci co nejzajímavější.

Váš názor Další článek: FCC - Logica: Akvizice desetiletí

Témata článku: Internet Explorer, PowerPoint, PoW, Veřejné vysílání, Vektorová grafika, Jednotlivý snímek


Určitě si přečtěte

Užijte si poslední změny času: Už od března 2019 můžeme mít trvale letní čas

Užijte si poslední změny času: Už od března 2019 můžeme mít trvale letní čas

** Evropská komise přijala legislativní návrh na zrušení střídaní času ** Možná tak v březnu 2019 přesuneme ručičky hodinek naposledy ** Od toho okamžiku bude permanentně platit letní čas

Karel Kilián | 96

Cardano: kryptoměna nové generace, která se netěží, ale razí

Cardano: kryptoměna nové generace, která se netěží, ale razí

** Cardano je unikátní kryptoměna, která díky svým vlastnostem a schopnostem přitahuje pozornost ** Od Bitcoinu se zásadně liší ** Jejím smyslem není jen „koupit a prodat“, má pozoruhodné technologické možnosti

Martin Miksa | 29

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35

Nová zbraň proti hackerům: obrovské množství chyb v softwaru

Nová zbraň proti hackerům: obrovské množství chyb v softwaru

** Vědci vymysleli nový systém obrany proti hackerům ** Pomocí speciálního systému implementují do softwaru spoustu chyb ** Tyto chyby nejsou zneužitelné, což útočník zjistí až po čase

Karel Javůrek | 28

Do kanceláře to nejlepší: Test notebooku HP Elitebook 830 G5

Do kanceláře to nejlepší: Test notebooku HP Elitebook 830 G5

** HP se u nového Elitebooku snaží o nadstandardní výbavu ** Notebook klade důraz na videokonference ve firemním prostředí ** Unikátní displej umí omezit čitelnost z boku

Tomáš Holčík | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání