Power Toys pro Windows XP

Stejně jako pro starší systémy Windows i pro čerstvá XP se začínají objevovat rozšiřující doplňky. Power Toys patří rozhodně k tomu velmi zajímavému.
PowerToys jsou zatím oficiálně neohlášené, objevily se již nicméně na Internetu na serveru Iexbeta. (pozor, zatím nejsou oficiální, není to zdroj u Microsoftu). Celkem je zatím tvoří osm různých utilit, které jsou v řadě případů tak užitečné, že je překvapivé, že se nedostaly do finální verze Windows XP. Popravdě se mi z osmi utilit nepodařilo některé rozjet, přesněji se něco nainstalovalo, ale viditelný výsledek jsme nepozoroval. Power Toys by přitom měly být spustitelné i na betaverzích (používám RC1).

V sestavě jsou tyto utility:

IEFind - do Internet Exploreru přidá lištu pro rychlé hledání textu na stránce, nemusíte vyvolávat dialog pro hledání.

Image Resizing and CD Slideshow - vybraným obrázkům můžete rychle změnit velikost na některou z předdefinovaných.

Open Command Here - známé spuštění příkazové řádky ve vybrané složce.

PowerToy Calc - kvalitní náhrada vestavěného kalkulátoru za pokročilou verzi s grafy, funkcemi a převody mezi jednotkami.

Klepněte pro větší obrázek

Task Switcher - rozšíří tradiční okno při přepínání mezi aplikacemi pomocí Alt-Tab o zmenšený náhled okna aplikace. Je to pěkné, ale výrazně pomalejší.

TweakUI - co dodávat, prostě kompletní nastavování různých drobností v počítači.

Klepněte pro větší obrázek

Poslední dvě komponenty neměly u mne nějaký pozorovatelný výsledek, pokud někdo přijde na to, jak fungují, ať to hodí do diskuze pod článek, já na to prostě nepřišel:

Shell Media Player for Windows XP - měl by přehrávat MP3 a WMA na hlavním panelu.

Faster User Switcher - měl by umět přepínání uživatelů s vynecháním přihlašovací obrazovky.

Z těchto komponent za nejvýraznější přínos pokládám propracovanou kalkulačku, umožňuje totiž i velmi pokročilé funkce a zejména pro převody mezi jednotkami bude často používaná. Zatímco tradiční kalkulačka z Windows je zhruba na úrovni kalkulačky za 100 korun, ta z Tweak UI odpovídá grafické kvalitní kalkulačce za pár tisíc.

Přepínání aplikací s náhledy příliš zdržuje a výraznější přínos nemá, IEFind je jen taková drobnost, bez které můžete dobře existovat i tak, a změna velikosti obrázků je proti řadě jiných utilit jen popelkou. TweakUI je samozřejmým přínosem, můžete nastavit řadu parametrů, které vás trápí a nemůžete je nastavit přímo ze standardního prostředí. Struktura položek v registrech Windows XP ještě není natolik zažitá, abyste vše měnili v registrech a tak TweakUI zatím jistě přijde vhod.

Témata článku: Windows, Windows XP, Kalkulačky, Toys, Vybrané okno, Faster, Here, Standardní prostředí, Přihlašovací obrazovka

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 198

30 počítačových brzd, které vám zpomalí Windows

30 počítačových brzd, které vám zpomalí Windows

Na webu najdete hromadu rad, jak zrychlit počítač a Windows. My jsme na to šli opačně a naopak jsme hledali činnosti, které ho nejvíce zpomalují. Toto je třicítka těch základních.

12.  11.  2017 | Jakub Čížek | 91

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

** Každá elektrická krabička má konektor pro napájení nebo baterii ** Jenže pozor, jednou by to tak nemuselo být ** Drobná elektronika se může živit rádiovými vlnami

14.  11.  2017 | Jakub Čížek | 15

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

** I pod hranicí desíti tisíc korun existují dobře použitelné notebooky ** Mohou plnit roli pracovního stroje i zařízení pro zábavu ** Nejlevnější použitelný notebook koupíte za pět a půl tisíce

16.  11.  2017 | Stanislav Janů | 53


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje