Povýšení záložního na Primary Domain Controller

Volba Promote to Primary Domain Controller umožňuje povýšit Backup Domain Controller na Primary. Lze ji provést ve dvou případech.
Volba Server Manager - Server - Promote to Primary Domain Controller umožňuje povýšit Backup Domain Controller na Primary. Lze ji provést ve dvou případech:

existuje v doméně funkční PDC

Jedná se tedy o výměnu jednoho primárního řadiče za druhý. Tento postup je zcela bezpečný, nehrozí ztráta jakýchkoli informací z uživatelské databáze. Je to proto, že před výměnou rolí provede služba Netlogon úplnou aktualizaci databáze BDC s PDC.

doména je bez PDC

V tomto případě jde o vytvoření nového primárního řadiče. Důvodem může být těžká porucha minulého PDC. Postup je velice riskantní, doporučuji velice zvážit, zda je nezbytné záložní řadič povyšovat. Technická závada původního PDC se může třeba podařit opravit. Riziko je skryto právě ve faktu, že minulý PDC nepracuje. Není tedy odkud převzít originál databáze uživatelů. Pokud se přes varování systému rozhodnete pokračovat, přepne se role vybraného záložního řadiče na primární, a tím se i jeho databáze uživatelů prohlásí za originál. Pokud jste vybrali špatný backup k povýšení, tento bez upozornění přemaže databáze ostatních backupů, i kdyby byly mnohem aktuálnější.

Váš názor Další článek: Nový brevíř o víně

Témata článku: Domain Controller, DOM, Porucha, Control, Technická závada, CON, Uživatelská data, Prim, Controller


Určitě si přečtěte

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 129

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 102

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 143


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně