Pověsti Tonyho Blaira škodí emailový červ Quaters.A

Specialisté společnosti Sophos varovali před emailem, který se začal šířit od pátku tohoto týdne. Jedná se o emailového červa, který zneužívá důvěřivosti, škodolibosti a zároveň i zvědavosti adresátů. Email totiž v některých verzích nabízí "přístup" do emailové schránky Tonyho Blaira, kterou pracně někdo získal.

Samozřejmě opak je pravdou – zásilka s emailovým červem Quaters.A se místo nabízeného vniknutí do cizí schránky pokusí do počítače důvěřivce dostat velké množství nebezpečného malware. Červ se po spuštění usídlí v souboru ACCOUNT_DETAILS.DOC.EXE v adresáři C:\PROGRA~1\.

Jedenáctý den libovolného měsíce se červ pokouší o DoS útok na doménu www.number-10.gov.uk a zároveň zobrazí hlášku s následujícím textem:

INFECTED BY: WIN32.SORT-IT-OUT-BLAIR"
Dear Tony Blair, Why are you spending all our taxes on illegal immigrants!?! How about you stop worrying about other countries and worry about ours??? Stop spending money on immigrants and spend it on things like OAP`s who fought to keep this country free but are now getting treated worst than illegal immigrants! How about spend a little money on the NHS or the education system!?! Think about it Mr Blair. Your career depends on it.

We`ve had enough.

Aby červ zamezil svému brzkému odhalení, pokouší se ukončit procesy známého bezpečnostního software (např. SWEEP95.EXE, SWNETSUP.EXE, ZONEALARM.EXE, ANTI-TROJAN.EXE). Webovým vývojářům rovněž nepřinese příliš radosti  snahou přepsat webové dokumenty a skripty hláškou "Infected by the WIN32.SORT-IT-OUT-BLAIR Virus!".

Pokud vám tedy přijde email s jedním z následujících textů, první co byste měli udělat je jeho odeslání do koše poštovního klienta:

Dear Sir,
Please can you check that your account information is up to date. Your details are attached to this email. Please can you confirm that your account information is correct. Your current details are attached to this email. Please find attached this quaters invoice for your Internet Account.

Regards, Billing Team.
Regards, Support Team.

Zdroj: Sophos

Váš názor Další článek: Jak se daří počítačům v automobilech

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,