Použití NetMeetingu v rukách administrátora sítě

Program NetMeeting od verze 3 podporuje sdílení pracovní plochy počítače, a tak se využití programu stává dobrým a přitom nenákladným řešením pro správu počítačů v síti.
Michal Švorc: Program NetMeeting od verze 3 podporuje sdílení pracovní plochy počítače, a tak se využití programu stává dobrým a přitom nenákladným řešením pro správu počítačů v síti. Sdílení plochy počítače poskytuje administrátorovi silnou zbraň při správě počítačů, proto je v programu kladen důraz na zabezpečení. Ve Windows 9x je každá sdílená plocha povinně zabezpečena. Heslo musí mít nejméně 7 znaků. Ve Windows NT 4.0 je použita bezpečnost samotného systému NT. Sdílení plochy umožňuje s hostitelským počítačem pracovat tak, jako kdybychom u něho seděli. Na sdílených plochách nelze měnit nastavení programu NetMeeting a používat kolečko myši. Pokud hostujeme v počítači se systémem NT 4.0, je v menu akce možno zvolit volbu Ctrl + Alt + Del, ve Windows 9x tato možnost chybí. Program funguje jako služba. Počítač lze na dálku restartovat a po jeho naběhnutí do přihlašovacího režimu se k němu lze opět přihlásit. Je ovšem třeba dát pozor, které služby se na počítači spouští. Některé služby zabrání programu korektně fungovat zvláště při restartu vzdáleného počítače. Měl jsem problém například s antivirovým programem McAfee VirusScan 4.0.2. Může se stát, že pozadí sdílené plochy, zvláště je-li na něm obrázek, je nekvalitně vidět. Způsobuje to menší barevná hloubka přenášené grafiky. Jedná se však většinou o menší vady spíše vzhledu, které neznemožňují správu. Setkáme se s tím většinou u starších počítačových sestav. Počítač lze na dálku také vypnout – pokud to jeho základní deska umožňuje – bez dalšího zásahu obsluhy. To se zvlášť hodí, když někdo neodpovědný zapomene vypnout počítač, zamkne a odejde. Rychlost na síti 10T, ale i po modemu je pro správu počítačů dostatečná.

Program je možné stáhnout u Microsoftu, lze zvolit češtinu, angličtinu a další jazyky.Velikost souboru je 1,56 MB. Instalace pomocí průvodce je vcelku jednoduchá. Předchozí verze je před instalací potřeba odstranit. Různé verze NetMeeting jsou také součástí instalace Internet Explorer, na což se zapomíná.

Po instalaci stačí nakonfigurovat na hostujícím počítači NetMeeting tak, aby se přihlásil po jeho zavolání. Je možno vybrat ze dvou možností: buď automaticky nebo ručně. U ručního obsluha potvrdí souhlas se sdílením plochy, u automatického to není potřeba, takže i nezručným uživatelům lze na dálku pomoci s nesnází. Podrobnosti o nastavení NetMeeting jsou detailně a dobře popsány v dokumentaci k tomuto programu. Sám tento program používám v síti s 20 počítači a myslím si, že i přes některé nedostatky poskytuje dostatečné možnosti ke správě počítačů v síti a ušetří tak čas a prostředky, které by bylo třeba jinak vynaložit za jiné drahé programy.

Diskuze (9) Další článek: Intel bude zlevňovat dříve, než se čekalo

Témata článku: Windows, Internet Explorer, Síť, Použití, Drahá verze, Administrátor, NetMeeting, Hostitelský počítač, Zavolání, Využitý režim, Dobrá obsluha, Vzdálená instalace, SdíleníEISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2021/2022

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2021/2022

Jaké reproduktory jsou letos nejlepší? Jaký zesilovač si odnesl ocenění EISA? Podívejme se na kategorii Hi-Fi produktů, jejichž cílem je nabídnout kvalitní zvuk.

Jaromír Puk
Hi-Fi
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Nejtragičtější kopie mobilů z Číny. Na pohled vypadají podobně, ale k originálům mají zatraceně daleko

Nejtragičtější kopie mobilů z Číny. Na pohled vypadají podobně, ale k originálům mají zatraceně daleko

** Sbírka nejstrašnějších plagiátů mezi mobilními telefony ** No name výrobci kopírují prakticky všechno, až na hardware ** Možná zde najdete i falešného dvojníka svého modelu

Martin Miksa
AliExpressČínaKuriozita
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína