Intel | Procesory | Ovladače

Pouhé dva roky staré procesory jsou zastaralé. Intel odsouvá na vedlejší kolej aktualizace integrovaných grafik

Pokud máte mobilní nebo desktopové procesory Intel Core od 6. (Skylake) až po pouhé dva roky starou 10. generaci (Comet Lake) a další modely s integrovanou grafikou, asi vás nepotěší informace od Intelu.

Grafické ovladače pro integrované grafické čipy v těchto procesorech už nejspíš nedostanou aktualizace, minimálně nikoli tak často jako u novějších procesorů. Vývoj ovladačů procesorů Skylake, Kaby Lake, Kaby Lake-R, Coffee Lake, Coffee Lake-R, Comet Lake, Amber Lake, Ice Lake, Lakefield, Apollo Lake, Elkhart Lake, Gemini Lake a Jasper Lake se totiž přesouvá do „legacy“ větve, kde už jsou i starší modely procesorů.

Snímek obrazovky 2022-07-28 v 13.02.46.png

Poslední ovladače pro integrované grafiky zmíněných generací procesorů mají verzi 31.0.101.2111 a lze očekávat, že Intel bude další aktualizace vydávat spíše jen při nalezení nějaké kritické bezpečnostní chyby nebo vážného problému.

Intel bude aktuálně udržovat grafické ovladače pro procesory Core 11. a 12. generace, včetně ovladačů pro samostatné grafické karty DG1 a Arc.

Diskuze (11) Další článek: Astronomové objevili unikátní terciární hvězdný systém

Témata článku: Software, Intel, Grafické karty, Procesory, Aktualizace, Čipy, Kaby Lake, Ovladače, Grafika, Arc, Jasper, Core, Coffee Lake, Amber Lake, Skylake, Ica Lake, Jasper Lake, Procesor, Pro, Generace, Lakefield, Gemini Lake, Coffee Lake-R, Lake, Kaby Lake-R, Software na Heureka.cz