Microsoft | Sociální sítě | TikTok | Oracle

Potvrzeno: Oracle vyhrál nad Microsoftem. Stane se stěžejním partnerem pro TikTok v rámci USA

TikToku v USA hrozí zákaz, a tak nedávno Microsoft nabídl pomocnou ruku – chtěl část sítě odkoupit. Z toho ale sešlo a nyní to vypadá, že k žádnému prodeji vůbec nedojde. Namísto toho ale TikTok zřejmě naváže partnerství s Oraclem.

Čínská sociální síť TikTok, kterou provozuje firma ByteDance, bývá v poslední době zmiňována nejen kvůli své enormní popularitě, ale i problémům s ochranou soukromí. I kvůli tomu jí hrozí zákaz v rámci USA, které aplikaci osočují ze sdílení dat s čínskou vládou. Tento problém měl vyřešit odkup Microsoftem, z toho ale sešlo.

Nyní to vypadá na zcela jinou dohodu – firma Oracle nabídla, že převezme veškerou technickou infrastrukturu a zajistí bezpečnost kódu i dat Američanů. Nedojde ale k odprodeji, pouze k partnerství. O dohodě informoval web CNBC. Dohodu potvrdily obě společnosti, nyní se tak jen čeká na vyjádření vlády USA, která vše musí posvětit.

V případě neúspěchu by TikTok v USA přišel přibližně o 100 milionů uživatelů, celkově jich má podle posledních čísel na 800 milionů. Vytváří tak nezanedbatelnou konkurenci ostatním sociálním sítím a hlavně Facebooku. Ten si je rostoucí hrozby vědom a několik let se snaží přijít s vlastní kopií. Několik předchozích pokusů selhalo, poslední v podobě Instagram Reels by ale mohl vyjít.

Jak zrušit účet na sociální síti TikTok? Poradíme:

Diskuze (8) Další článek: Japonsko vyšle k Marsu a jeho měsícům sondu s 8K kamerou. Má zachytit výjimečné detaily

Témata článku: Software, Microsoft, Facebook, Sociální sítě, TikTok, USA, Mobilní aplikace, Vláda, Sledování, Komunikace, Oracle, Instant Messaging, Soukromí, CNBC, Sociální síť, Zákaz, Instagram Reels, Data, ByteDance, Partnerství, Dohoda


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně