Potvrzeno: Chytrý reproduktor od Samsungu přijde v druhé polovině roku

Potvrzeno: Chytrý reproduktor od Samsungu přijde v druhé polovině roku

Když se dříve řeklo chytrý reproduktor, každý si představil Amazon Echo s jeho asistentkou Alexou. Takové časy už jsou ale dávno passé. Dnes tu máme chytrých reproduktorů celou řadu a po Applu se do party připojuje i Samsung. Po dlouhých spekulacích, kdy se zařízením konečně přijde, firma oznámila, že jej vydá v druhé polovině letošního roku.

Respektive to oznámil šéf mobilní divize Samsungu DJ Koh, jenž to řekl na akci Mobile World Congress, která se koná tento týden od pondělí do čtvrtka. V přípravě je chytrý reproduktor, který bude obsahovat virtuálního asistenta Bixby.

Samsung poprvé potvrdil, že na zařízení pracuje loni v srpnu. Tehdy se začalo spekulovat, že firma by jej mohla vydat někdy v první polovině letošního roku a prodejní cena by se mohla pohybovat kolem 200 dolarů (něco málo přes 4000 Kč plus DPH). Odhad nakonec nebyl tak daleko od pravdy, Samsung reproduktor vydá jen o několik měsíců později.

Více informací prezident nesdělil. Stále není jasné, jak zařízení bude vypadat a co bude umět, ale dá se předpokládat, že minimálně všechno, co umí jeho konkurenti. Plus je možné, že bude fungovat i jako hub pro systém chytrého domova SmartThings.

Jedinou informaci navíc Koh prozradil The Wall Street Journal. Samsung se prý s reproduktorem bude chtít zaměřit na prémiovou kvalitu, tudíž bude konkurovat spíš HomePod od Applu, než levnějším zařízením jako je Google Home Mini nebo Amazon Echo Dot.

Diskuze (9) Další článek: Tesla meziročně prodala v Číně dvakrát více elektromobilů, příjem přesáhl 2 miliardy dolarů

Témata článku: Google, Apple, Chytrá domácnost, Samsung, KOH, Polovina, Virtuální asistent, SmartThings, Bixby, Reproduktor, Chytrý domov, Celá řada, DPH, Mobilní divize, Druhá polovina, Prodejní cena, Dolar, Letošní rok, Wall Street Journal, Jediná informace, První polovina, Levné zařízení, Chytrý reproduktor, World Congress, Prémiová kvalita

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů