Potvrzeno – Xeon 450 MHz je serverová pecka

Server Unisys QR/2 vybavený čtyřmi Xeony překonal rekordy tradičních testů TPC-C.
Server Unisys QR/2 překonal rekordy tradičních testů TPC-C. Tento čtyřprocesorový server založený na procesoru Pentium II Xeon 450 MHz dosáhl 21 354,55 operací za minutu (tpmC) a ceny za operaci 23,73 USD/tpmC v testech provedených podle metodologií standardu „C“ (standardní měření výkonu procesorových operací v počítačovém průmyslu). Nový server tak zaznamenal výkonnostní skok o 12 procent oproti serverům vybaveným procesorem Inetl Pentium II Xeon 400 MHz.

Další překonaných rekord byl překonán při srovnání ceny za operaci nejrychlejšího čtyřprocesorového systému Unix, testovaného 30. června 1998, a zmíněného systému Unysis, kdy cena unixového systému je téměř třinásobná. Základní cena nových serverů byla stanovena na 10 895 dolarů co je v propočtu zhruba 330 tisíc korun.

Většího výkonu dosahuje jenom server Primergy 870-40 společnosti Siemens (22 349 tpmC), ale cena za operaci překračuje 25 dolarů (25,84 USD/tpmC). Navíc server Primergy 870-40 bude dostupný na trhu koncem února 1999. Nejlepšího poměru cena/výkon si pořád udržuje server společnosti Compaq ProLiant 5500 6/400.

Živě komentuje: Tento fakt jenom potvrzuje názor Jirky Hlavenky v článku: Nové Xeony mají až dvě mega cache – to je serverová pecka, v kterém popisuje problémy dřívější řady procesorů Xeon 400 MHz a nástup nové generace.

Překonání starého rekordu bylo jenom otázkou času. Většina světových výrobců serverů ohlásila podporu a výrobu nových serverů založených na procesoru Xeon 450 MHz. Jako tradičně výkonu nového procesoru využila firma Unisys, která pružně a rychle reaguje na nové možnosti nabízené ze strany Intelu. Jenom v testech TCP-C (www.tpc.org) z deseti míst obsadila společnost Unisys svými servery šest míst.

Na druhou stranu je potřeba říct, že ostatní velcí výrobci již určitě taky dolaďují servery a nový rekord nenechá na sebe dlouho čekat.

Váš názor Další článek: Computer 1/99

Témata článku: Poměr stran, MHz, Xeon, Provedený test, Tradiční výrobce, Nové místo, Nový procesor, Pot, Vybavený server, Překonání


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 65

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

** Microsoft se opět snaží spojit telefony a počítače. ** Místo velkých novinek se zaměřil spíše na drobná vylepšení. ** Vyhledávání je konečně použitelné a hledá téměř všude.

Vladislav Kluska | 78


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku