Potřebujete vytvořit hodně účtů najednou ve Windows NT?

Wennstrom Software je autorem šikovného prográmku Users++, který je v současné době k dispozici ve verzi 1.172. Users++ vytváří, maže, modifikuje a exportuje účty Windows NT uživatelů.
Wennstrom Software je autorem šikovného prográmku Users++, který je v současné době k dispozici ve verzi 1.172. Users++ vytváří, maže, modifikuje a exportuje účty Windows NT uživatelů.

Users++ může být používán mnoha způsoby:

  • Account Batcher (Dávkovač účtů) vytváří, ruší, upravuje nebo přejmenovává hodně účtů najednou. Vytváří nebo ruší účty, domovské adresáře a sdílení ve stejném čase. Users++ usnadňuje importování účtů UNIX do Windows NT nebo srovnávání názvů účtů mezi systémy UNIX a Windows NT. Mezi některé další jedinečné rysy patří: generátor uživatelova jména s hlídáním duplicity, generátor schopných hesel apod. Pracuje s běžnými snadno editovatelnými textovými soubory.
  • Univerzální obslužný program dávkování – Account Batcher může být také použit, když potřebujete přenést jeden nebo více DOS příkazů s kažkou položkou na seznamu jako vstup. Například: vytvořit adresáře ze seznamu jmen nebo poslat nebo poslat e-mail (s příkazovým řádkem poštovního obslužného programu) všem uživatelů ze seznamu.
  • Account Explorer – prohlížení, třídění, filtrování, upravování a export účtů a nastavení.
  • Command line utility – dostupné zdarma

Minimální systémové požadavky
Users++ lze instalovat na systém Windows NT Server 3.51 SP5 nebo na Windows NT Server 4.0 SP3 (program pracuje bezchybně i po aplikaci SP4). Doporučeno je 64MB RAM a 1MB volného místa na disku.

Omezení demo verze
Users++ není zadarmo, ale před jeho zakoupením si můžete z Internetu stáhnout demo verzi, která má ovšem určitá omezení. Můžete vytvářet, upravovat a zobrazovat max. 10 uživatelských účtů. Všechny takto vytvořené účty mají potom v poznámce text „Created with Users++ DEMO“, který lze potom ručně přepsat. Nově vytvářené účty jsou kontrolovány na duplicitu pouze s prvními 10-ti účty v NT SAM. Také nelze vybrat a změnit doménu v Account Exploreru.

Stažení demo verze z Internetu
Demonstrační verzi programu Users++ 1.172 si můžete stáhnout pro systém Windows NT Server 4.0 (velikost souboru 196kB) a pro systém Windows NT Server 3.51 (velikost souboru 193kB). Více informací o připravované nové verzi 1.18, která by měla být uvolněna v nejbližších dnech, a dalších připravovaných novinkách se můžete dočíst na serveru firmy Wennstrom Software.

Závěrem ...
Spravuji Windows NT síť s cca 2 000 uživatelskými účty a musím říct, že práci bez tohoto programu bych si dnes už nedokázal představit. Používám jej už od jeho první verze, za kterou jsem zaplatil cca 1 700 Kč a všechny další upgrade mi od té doby chodí několik dnů po uvolnění nové verze zdarma. Tento program můžu všem správcům systémů Windows NT Server jen doporučit.
Váš názor Další článek: Soudce navrhuje rozdělení Microsoftu na tři firmy kuriózním způsobem

Témata článku: Software, Windows, Pot, Uživatelské jméno, Účet, Nejbližší doba, Account, Demo, Editovatelný text


Určitě si přečtěte

Moral machine: Už víme, zdali je lepší zabít psy, sebe nebo matky na přechodu

Moral machine: Už víme, zdali je lepší zabít psy, sebe nebo matky na přechodu

** Jak byste se sami vypořádali s tramavajovým dilematem? ** Vědci před lety spustili globální dotazník ** Nyní se pochlubili s výsledky

Jakub Čížek | 150

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 36

Tucet nejrychlejší vlaků světa aneb o čem se Českým drahám může jen zdát

Tucet nejrychlejší vlaků světa aneb o čem se Českým drahám může jen zdát

** Na českých kolejích se smí jezdit maximálně 160 km/h ** Jinde ve světě se jezdí dvojnásobnou rychlostí ** Podívejte se, jaké vlaky v běžném provozu jsou nejrychlejší na světě

Karel Kilián | 35Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů