Počítače | USB | Základní desky

Potřebujete opravdu hodně USB portů? Tato základní deska jich má rovnou 20

Potřebujete opravdu hodně USB portů? Tato základní deska jich má rovnou 20

Moderní základní desky většinou nemají příliš mnoho portů USB, ale pokud potřebujete více, můžete to obejít různými adaptéry. Co když ale adaptéry nechcete a raději byste měli co nejvíce USB portů přímo na desce? Řešení tohoto problému už je v prodeji.

Základní deska s označením Portwell PEB-9783G2AR je určená pro procesory Intel Core 10. generace a má čtyři sloty pro operační paměť DDR4 s kapacitou až 128 GB. Malá devítipalcová deska o rozměru FlexATX však nevypadá jako běžná základní deska – jediný port PCI Express ×16 je umístěn kolmo a tím to rozhodně nekončí. Největší překvapení je totiž na straně s porty.

K dispozici je celkem 20 portů USB-A, jedná se přitom o moderní USB 3.2 Gen 1 s rychlostí 10 Gb/s. A k čemu lze takový počet rychlých USB portů využít? Typickým příkladem je robotické a průmyslové odvětví, kde je nutné připojit k počítači spoustu dalších zařízení, senzorů a podobně.

Další výbava desky zahrnuje dva porty SATA 6 Gb/s, jeden slot M.2, zvukové vstupy a výstupy (Realtek ALC888S), dva gigabitové ethernety, možnost připojení tří monitorů (dva Displayporty a jeden HDMI) a pro dodatečné napojení nechybí GPIO a čtyři sériové porty.

Cena nebyla zveřejněna.

Diskuze (25) Další článek: Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Témata článku: Hardware, Intel, Počítače, USB, Základní desky, DisplayPort, Adaptér, Základní deska, Operační paměť, PCI Express, CoreJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Dalším přírůstkem do žánru battle royale není hra, ale interaktivní hraný film
Michal Maliarov
Battle RoyaleSteam
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály