Notebooky | Počítače | Acer | Hry

Posuvná klávesnice v notebooku a jiné herní kreace: Predátoři se rozmnožili

  • Acer předvedl unikátní herní počítač s výsuvnou klávesnicí
  • Kromě toho inovoval nabídku svých herních počítačů
  • K tomu přidal i herní monitor snových parametrů

Acer na své prezentační akci v New Yorku ukázal své počítačové novinky pro letošní rok. Jsou mezi nimi i počítače a příslušenství herní řady Predator a tentokrát nezůstalo jen u lehkých inovací a evolučním upgradu komponent, máme tu celkem unikátní notebook a nový obří monitor snových parametrů.

Klávesnice, pojď blíž

Nejvíce pozornosti přitahuje nový Acer Predator Helios 700. Už popis konfigurace tohoto notebooku chytne za oči, protože tu máme Intel Core i9 a grafiky Nvidia RTX, ale jde tu hlavně o řešení klávesnice. To Acer nazval HyperDrift a je to unikátní konstrukční řešení, které umožní klávesnici notebooku předsunout dopředu.

Klávesnici lze ze své standardní pozice posunout dopředu, čímž se ale pochopitelně vysune deska s touchpadem. Ta se však po vysunutí ohne dolů a vytvoří tak skloněnou oporu pod dlaně.

Díky tomu, že dlaně nebudou položeny přímo nad tělem notebooku, nebude je počítač nijak nepříjemně zahřívat. A sám se bude moci lépe chladit, protože odsunutím klávesnice dojde k otevření velkých otvorů chlazení. Konstrukční výstřelek má zkrátka svá logická opodstatnění.

Acer Predator 14.jpg Acer Predator 18.jpg Acer Predator 02.jpg
Tak to je on, Acer Predator Helios 700. Obří notebook s ďábelským výkonem a podivnou klávesnicí.

Jinak se jedná o masivní herní notebook se 17,3" IPS displejem, která navíc zvládá 144 Hz a umí G-Sync. Karta RTX (až 1080) uvnitř je přitom v plné verzi, nikoli v odlehčené Max-Q. A procesor půjde v případě zájmu přetaktovat. Nevýhody? Rozměry, hmotnost a cena. Za tohoto herního obra zaplatíte minimálně 2 699 eur, což odpovídá 69 tisícům korunám. K dispozici bude od července.

Acer Predator 10.jpgAcer Predator 08.jpgAcer Predator 12.jpg
Predator Helios 300 už vypadá trochu „normálněji“. Dostal nový hardware a Acer ho nabízí v 15,6" nebo 17,3" verzi.

Budou ale k dispozici i levnější alternativy. V nabídce je již dříve uvedený Predator Helios 500 a také cenově daleko veselejší Helios 300. Ten teď navíc dostane vylepšený hardware – nově půjde osadit i procesorem Core i7 deváté generace nebo kartami RTX 2070. Hlavní je, že základní a přitom stále velmi silné konfigurace budou začínat na snadněji dosažitelných 34 tisících korunách. Přitom se jedná o herní notebook s kovovým tělem a dobrou klávesnicí s podsvícením.

Core i9 v herním desktopu

Inovovalo se také v oblasti stolních počítačů, kterou v rámci řady Predator zastupují počítače s doplňkovým označením Orion. Ty se už nějaký čas běžně prodávají ve třech různých provedeních. Model Orion 5000 však nyní dostane nejnovější Intel Core i9-9900K a k tomu i odpovídající novou desku s čipsetem Z390.

Acer Predator 06.jpgAcer Predator 07.jpg
Stolní herní mašina Predator Orion 500 nově nabídne i Intel Core i9-9900K

Když se k tomu přidá ještě karta RTX od Nvidie, tak takový počítač už v pohodě zvládne hraní ve 4K s HDR. A tomu vyšel Acer naproti i monitorem kategorie LFGD (Large Format Gaming Display).

Monitor Acer Predator LFGD má úhlopříčku 43", rozlišení 4K, plní standard DisplayHDR 1000 a zvládá 144 Hz včetně AdaptiveSyncu (tj. FreeSenc u karet AMD či nový G-Sync u Nvidie). K připojení poslouží především Display port, ale jde to i přes USB-C nebo HDMI. Monitor se začne prodávat v září za 34 tisíc korun

Acer Predator 03.jpgAcer Predator 04.jpgAcer Predator 05.jpg
Herní monitor bez kompromisů. S jasným HDR, jemným rozlišením, velkou plochou a rychlým panelem s G-Syncem.

Nadbíhání hráčům

Acer se specializovanou herní řadou Predator přišel relativně pozdě, ale zjevně se mu vyplácí, a tak chrlí další modely. Nebojí se přitom experimentovat – kromě dnes představeného modelu s výsuvnou klávesnicí připomeňme třeba na CESu představený notebook s výklopným displejem Predator Triton 900.

Možná jsou tyto konstrukční výstřelky pro Acer nutnost, aby oproti konkurenci zaujal – v oblastní herních notebooků je teď totiž hodně vypjatý konkurenční boj, ve kterém se snaží své sousto urvat třeba i HP se svými Omeny, Lenovo s Legiony nebo třeba Dell s Alienwary.

Acer Nitro01.jpgAcer Nitro02.jpgAcer Nitro03.jpg
Acer Nitro 5
Acer Nitro08.jpgAcer Nitro12.jpgAcer Nitro09.jpg
Acer Nitro 7

Acer si každopádně herní trh jistí ještě dostupnější řadou Nitro, která je na pomezí herních a multimediálních počítačů. A také v této řadě teď ukázal inovace - vylepšený notebook Nitro 5 a model Nitro 7.

Diskuze (5) Další článek: Většina hotelů ztrácí osobní data svých hostů, odhalila analýza. Může jít i o karty a čísla pasů

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,