Outlook

Pošta a Kalendář skončí v roce 2024. Nový Outlook bude místo nich dodáván s Windows 11

Etudě nazvané „Microsoft nahradí Poštu novým Outlookem“ se pravidelně věnujeme. Po roce vývoje a slibů už betaverze nového pošťáka, který vychází z webové verze Outlooku, podporuje Gmail (od minule přibylo Yahoo), ale ještě ne jiné služby třetích stran. Na protokol IMAP totiž ještě nedošlo, stejně jako na offline režim. Už aspoň konkrétněji víme, jak to bude s nahrazením Pošty.

Na webu podpory byl zveřejněn dokument, který popisuje plán Microsoftu. Trojici samostatných aplikací Pošta, Kalendář a Lidé, které Microsoft nabízí jak ve Windows 10, tak ve Windows 11, začne nahrazovat v roce 2024. Zdá se, že se to dotkne pouze Jedenáctek, protože ty budou někdy od příštího roku distribuovány právě s novým bezplatným Outlookem.

Na Windows 10 podle dřívějších slibů mělo dojít také. Možná migrace zůstane na volitelné rovině, to bych ale spekuloval. O Desítkách každopádně nic nového nevíme.

outlook 2024.png
Na nový Outlook už z Pošty nějakou dobu můžete přejít přepínačem
v pravém horním rohu

Kalendář a Poštu bude firma nadále poskytovat, ovšem jen volitelně. Aplikace si v případě zájmu stáhnete ze Storu do konce roku 2024. Pokud chcete přejít dřív, učiníte tak přepínačem ve dvojici nástrojů. Ten je dostupný již také ve Windows 10. Přepínač najdete rovněž v klasickém Outlooku.

Migrace dosud nezačala, protože nový Outlook není hotový a nese nálepku Preview. Zatímco režim offline a podporu IMAPu vývojový tým plánuje, tak oproti Poště mu chybí přinejmenším jedna důležitá funkce, a sice jednotná složka s doručenými zprávami ze všech přidaných poštovních účtů. O plánovaných funkcích jsme psali v dubnu.

oziveni outlook gmail (3).jpg
Outlook z Pošty převezme obrázky na pozadí

Původně měl být jednotný klient nabídnut také v macOS, ale z toho sešlo. Jak to bude s „velkým“ a placeným Outlookem, nevíme. I ten by nakonec měl být nahrazen bezplatným klientem. Protože má mnoho funkcí, nejspíš zůstane ještě dlouho k dispozici všem zájemcům a zájemkyním.

Zdroje: Microsoft 365 support via Thurrott.com

Diskuze (13) Další článek: Lepší nový notebook za 8 tisíc nekoupíte. HP 15s má vše potřebné

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,