Poslouchejte a nahrávejte pohodlně vysílání z Internetu s AudioStreamerem

V dnešní době je internetové vysílání stále více rozšířené. Program AudioStremer je skvělým pomocníkem při poslechu a výběru hudební stanic, které vysílají přes Internet.
Pracujete často na počítači a na Internetu? Nebaví vás již poslouchat hudební CD či MP3, které máte na počítači? Pak je tu pro vás snadné řešení. Nainstalujte si program AudioStreamer, který nabízí několik stovek internetových stanic, které vysílají různé styly a hudební žánry. Existuje celá řada programů, které umí spouštět internetová vysílání. Přímým specialistou je také program AudioStreamer, který se vyznačuje pohodlným ovládáním a celou škálou doplňkových funkcí.

Co je k poslechu potřeba? V prvé řadě je samozřejmé, že potřebujete zvukovou kartu a reproduktory. Další důležitá věc je kvalitní připojení k Internetu. Pro dobrý poslech je nutné alespoň ISDN či kabelové připojení. Velkým plusem programu je možnost nahrávání vybraného vysílání přímo na disk v docela slušné kvalitě. Pro pohodlný výběr stylu vysílání, program člení jednotlivé stanice do skupin podle stylu hudby, takže pokud preferujete např. Jazz či klasickou hudbu, pak stačí vybrat tuto položku a v nabídce se vám načtou všechny stanice, které jsou zaměřeny tímto stylem. Výběr je tu opravdu veliký, takže si stěžovat určitě nebudete. U každé stanice je název, popis vysílání, kvalita vysílání a další doplňkové informace. Přes AudioStreamer se můžete přímo podívat i na webové stránky stanice či si prohlédnout program vysílání nebo historii vysílaných nahrávek. Ve většině případů jde o internetové vysílání systému Shoutcast, který je ve formátu MP3. Při samotném přehrávání vysílání se v programu zobrazuje doba přehrávání, kvalita přenosu a další doplňkové informace. Zajímavý je také spektrální analyzér, který se zobrazuje v dolní části programu.

Klepněte pro větší obrázek

Jak jsem již zmiňoval, je možné se každé vysílání v reálném čase ukládat na disk ve formátu WAV či MP3 a to do adresáře, který si sami určíte. Mé zkušenosti s používáním programu a příjmem vysílání jsou kladné. Na mé 128 kbps lince jsem nezaznamenal větší problémy s přerušováním poslechu a celkově byla práce s AudioStreamerem velice dobrá. Nevýhodou je to, že program není zadarmo, dá se sice po 30 dní používat zdarma, pak je ale nutná registrace ve výši 40 dolarů.

Diskuze (15) Další článek: Opera 7 děravá jak ementál

Témata článku: Internet, Audi, Vysílání, Poslech, Kvalita přenosu, Poslech hudby, Jazz, Shoutcast, Vybraný specialista

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost