Reklama

Porovnání podnikových Wi-Fi systémů: testování 14 AP od šesti významných výrobců

Wi-Fi připojení je v podnicích a organizacích klíčovou částí IT infrastruktury, která umožňuje uživatelům snadný přístup k lokálním a cloudovým zdrojům i k veřejnému internetu.
Porovnání podnikových Wi-Fi systémů: testování 14 AP od šesti významných výrobců

Současné podnikové Wi-Fi systémy od Cisca, Aruby, Extreme Networks, Huawei nebo Ruckusu nabízejí přenos dat multigigabitovými rychlostmi, řízení pomocí umělé inteligence i integraci internetu věcí. Většina Wi-Fi rádiových čipů ale pochází od zavedených producentů polovodičů jako je Qualcomm nebo Broadcom a jsou vyrobeny podle stejného standardu IEEE 802.11. Zdálo by se tedy, že by bezdrátové přístupové body (AP – access pointy) stejné výkonnostní kategorie od různých výrobců měly mít zhruba stejné vlastnosti a parametry. Ale je tomu skutečně tak?

Společnost Alternetivo, která působí přes 20 let na českém a slovenském trhu jako distributor síťových technologií, se rozhodla připravit komplexní porovnání podnikových Wi-Fi systémů a podrobila náročnému testování 14 AP od šesti významných světových výrobců. Cílem bylo ověření rádiových schopností v rámci kancelářského prostředí při vyšším počtu připojených klientů a silném rušení. Kromě toho se srovnávaly i možnosti centrální správy a diagnostiky.

Jak to dopadlo? Můžete se přesvědčit sami. Zaregistrujte se zde a získáte výsledky Wi-Fi stress testu a přístup k záznamu webináře s vyhlášením.

Wi-Fi stress test měl bez přehánění globální dopad. Některé naměřené hodnoty přiměly velké světové výrobce změnit firmware dodávaný v rámci jejich zařízení. Pro firmy a organizace, které se chystají nasadit nový Wi-Fi systém, mohou být výsledky testu vítanou pomůckou při rozhodování o tom nejvhodnějším.

Další článek: NASA rozhodla. Člověka dopraví na Měsíc Starship od SpaceX

Témata článku: Reklama, Prezentace klientaAMD Radeon Pro W6800 dostane 32 GB paměti pro náročné úlohy
Karel Javůrek
Radeon RX 6000Grafické kartyAMD
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Světové recenze na Resident Evil Village mluví o dalším úspěšném hitu

Světové recenze na Resident Evil Village mluví o dalším úspěšném hitu

Nejnovější Resi možná není tak hororový, rozhodně je ale stejně skvělý.

Michal Maliarov
Resident Evil VillageAkce